Copa America'da Japonya ve Katar polemiği sürüyor

Paraguay Teknik Direktörü Eduardo Berizzo, Katar ve Japonya'nın Copa America'da yer almalarına mesafeli yaklaştı ve "Tüm Amerika kıtasının yer aldığı bir turnuvanın olmasını istiyorum" dedi.

NTV Spor 17.06.2019 - 14:48 | Son Güncelleme: 17.06.2019 - 14:55

Copa America 2019 kapsamında B Grubu'nda Kolombiya, Arjantin ve Katar ile mücadele eden Paraguay'da teknik direktör Eduardo Berizzo, turnuvanın mevcut yapısına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Katar ile 2-2 berabere kaldıkları turnuvanın ilk maçından sonra kameraların karşısına geçen Arjantinli teknik adam, "Bana Katar ve Japonya'nın davet edilmesi hakkında sorular soruyorsunuz, öyle değil mi? Bence Güney Amerika, Orta Amerika ve Kuzey Amerika'nın tümünün yer aldığı bir turnuva hayal etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Daha önce Avrupa'nın uluslararası organizasyonlarına bir Güney Amerika ülkesini davet ettiğini görmediğini söyleyen Berizzo şöyle devam etti; 

"Yanlış anlamayın; ama bugün Katar'a karşı oynamamız biraz tuhaf geliyor. Ben tüm Amerika kıtasının yer aldığı bir turnuvanın var olmasına inanıyorum."

 

Copa America 2019 ilk maçında Katar ile karşılaşan Paraguay, Oscar Cardozo ve Derlis Gonzales'in ayağından bulduğu gollerle 2-0 öne geçmesine karşın, Almoez Ali ve Juan Rodrigo Rojas'ın (K.K) gollerine engel olamayınca maçtan beraberlikle ayrıldı. 

Paraguay, turnuvadaki ikinci maçını, 20 Haziran Perşembe TSİ 03.30'da Arjantin ile oynayacak. 

Sayfa Yükleniyor...