Kayseri Stadı'nın ismi değişti

Kayserispor'un stadının ismi değişti. 8 Mart 2009'da kapılarını açan ve 13 yıldır Kadir Has ismini taşıyan stadın yeni adı RHG Enertürk Enerji Stadı oldu.

NTV Spor 14.10.2022 - 09:45 | Son Güncelleme: 15.10.2022 - 17:36
Anadolu Ajansı

Erciyes Anadolu Holding’in yenilenebilir enerji alanındaki yatırımı RHG EnerTürk Enerji, Kayserispor stadyumuna isim sponsoru oldu. 32 bin 864 kapasiteli stadın ismi RHG EnerTürk Enerji Stadı oldu.

RHG EnerTürk Enerji Stadında gerçekleştirilen imza törenine AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı, Genel Başkan Yardımcısı, Kayseri Milletvekili ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Doç. Dr. Alpaslan Baki Ertekin, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, RHG Enertürk Enerji Genel Müdürü Murat Aksu ve çok sayıda davetli katıldı.

💥KAYSERİSPOR HABERLERİ💥

Hidroelektrik, Rüzgar ve Güneş enerjisi alanında toplam kurulu gücü 534 MW olan ve önümüzdeki dönemde bu gücü 849 MW’a çıkarmayı planlayan RHG Enertürk Enerji aynı zamanda Türkiye’de Elektrikli Araç Şarj Ağı İşletmeciliği lisansını ilk alan firmalar arasında yer alıyor.

33 bin kişi kapasitesiyle Kayseri’de futbol severlerin buluşma noktası olan stadyuma 3 yıl isim sponsorluğu yapacak olan RHG EnerTürk Enerji, Türkiye çapında yenilenebilir enerji santralleri ile tanınıyor.

Kayseri’nin eğitim, sağlık, kültür ve spor yaşamını her dönem farklı projelerle destekleyen holding, İstikbal Mobilya ve Hes Kablo markalarıyla da Kayserispor’un destekçisi olmuştu.

Sayfa Yükleniyor...