Süper Lig | Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç'tan Onur Bulut açıklaması

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Onur Bulut transferinde iki kulübün karşı karşıya gelmesinden dolayı üzüntü duyduklarını belirterek, "Üç yıllık sözleşmeli futbolcumuzun bir şekilde bizden koparılması söz konusu. Hukuk çerçevesinde ilerleyen bu sürecin sonunda Kayserispor’un haklı çıkacağına eminim." dedi.

NTV Spor 26.02.2023 - 17:46
Kayserispor'dan açıklama: "Yaptıklarını kabul edemiyoruz, canımız yanıyor"

ve arasında 'un transferine ilişkin kriz sürüyor.

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Ajansspor'a yaptığı açıklamada, iki kulübün karşı karşıya gelmesinden dolayı üzüntü duyduklarını belirtti. Koç, hukuki sürecin ardından Kayserispor'un haklı çıkacağını ifade etti.

HABERLERİ

Samet Koç açıklamasında, "İki camiayı karşı karşıya getirmek, bu işi daha fazla köpürtmek beni üzüyor. Çünkü yaptıklarını kabul edemiyoruz, canımız yanıyor. Üç yıllık sözleşmeli futbolcumuzun bir şekilde bizden koparılması söz konusu. Bakın benim eşim çocukluğundan beri Beşiktaş sempatizanı, avukatım, çok yakın arkadaşlarım Beşiktaşlı, bizim burada Beşiktaş taraftarına ve camiasına hiçbir lafımız yok. Etik bir mevzu. Bu da yönetimle sınırlı olduğu için Beşiktaş yönetimine tepki gösteriyoruz." dedi.

Mevcut durumdan Onur Bulut'un da zarar gördüğünü söyleyen Samet Koç, hukuki sürecin ardından Kayserispor'un haklı çıkacağını belirterek, "Onur Bulut konusunun hukuka taşındığını, kapanması gerektiğini söyledim ama basın bu konuyu devamlı gündeme getiriyor, üzülüyorum. Oyuncu zarar görüyor, artık oyuncuyu rahat bırakalım, bugün çıksın topunu oynasın. Biz Onur’u seviyoruz, Beşiktaş’ta başarılar diliyoruz. Hukuk çerçevesinde ilerleyen bu sürecin sonunda Kayserispor’un haklı çıkacağına eminim." açıklamasında bulundu.

Ne oldu?

Beşiktaş'ın ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Onur Bulut için Kayserispor, oyuncunun kontratında çıkış maddesinin olmadığını belirtmişti.

Kayserispor Basın Sözcüsü Samet Koç, Beşiktaş'ın ödediği 1 milyon Euro'yu siyah-beyazlı takıma geri gönderdiklerini ve konuyu TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na taşıdıklarını açıkladı.

Onur Bulut ise sosyla medya hesabından yaptığı açıklamada, Kayserispor'la olan sözleşmesini haksız bir şekilde feshetmediğini ve çıkış bedelinin ödenmesinin ardından Beşiktaş'a transfer olduğunu söyledi.

Onur Bulut, konuyu savcılığa taşıyacağını belirterek, "Saygıdeğer Kayserispor Camiasını tenzih ederek, Kayserispor yöneticilerinin açıkça beni aldatmak ve mevcut sporcusu üzerinden haksız menfaat elde etmek üzerine planlanan bu eylemlerinin hukuk ve adalet önünde herhangi bir karşılığı olmayacağını temenni ederek, bu eylemlerin içinde bulunan tüm ilgililer hakkında ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı saygıyla belirtmek isterim." dedi.

Sayfa Yükleniyor...