Klopp, Liverpool'dan ayrılıyor mu?

Jurgen Klopp, Liverpool'u geçen yıl lig şampiyonluğuna taşırken; 30 yıl sonra gelen mutlu sonla taraftarın gönlünde taht kurdu. Bu sezon ise Kırmızılar, beklentilerin uzağında kaldı. Klopp için Almanya iddiaları yeniden dillendirilmeye başlandı ve 2022 Dünya Kupası'nın ardından milli takımın başına geçeceği iddia edildi.

NTV Spor 24.02.2021 - 18:09 | Son Güncelleme: 24.02.2021 - 18:12

Jurgen Klopp, Almanya'nın başına mı geçecek? Bild gazetesi, Liverpool'un başına geçtikten sonra oynattığı futbol ve kazandığı şampiyonluklarla tarihe geçen Jurgen Klopp'un, büyük ihtimalle Liverpool'dan ayrılacağını yazdı. 

Geçen hafta "Klopp ile oyuncular arasında anlaşmazlıklar var ve Alman çalıştırıcı geleceğini düşünüyor" haberlerine karşın Klopp, yakın zamanda kulüpten ayrılmayı düşünmediğini açıkladı. Ancak Alman basını, 2024'e kadar sözçleşmesi bulunan 53 yaşındaki teknik adamın kulüpten ayrılacağını yazmaya devam ediyor. 

Bild'e göre Klopp, yüzde 68 oranla 2022 Dünya Kupası finalleri sonrası teknik direktör Joachim Löw'ün yerine milli takımın başına geçecek. Klopp'un planlarını kesinleştirdiği vuurgulanırken, "Kesinlikle Almanya'ya dönecek. Gelecek yaz Liverpool'dan ayrılmasına izin verilecek ve 2023 başında Almanya'nın başına geçecek" denildi.

Klopp'un Liverpool'da 3.5 yıllık sözleşmesi bulunduğu hatırlatılırken, gitme oranının kalma oranından iki kat fazla olduğu da kaydedildi. 

2015'te Brendan Rodgers'ın yerine Liverpool'un başına geçen Jurgen Klopp, Merseyside ekibiyle önemli başarılar kazandı. İki yıl önce Liverpool, Jurgen Klopp'la Londra'da oynadığı Şampiyonlar Ligi finalinde Tottenham Hotspur'u yenerek kupayı müzesine götürdü. Klopp'lu Liverpool, 30 yıl sonra lig şampiyonluğuna ulaştı. Ancak bu sezon işler tersine döndü. Sakatlık ve eksikliklerle boğuşan Kırmızılar, lider Manchester City'nin 19, Şampiyonlar Ligi potasının 5 puan gerisine düştü.

Sayfa Yükleniyor...