Kocaelispor- Giresunspor maçında esame listesi krizi

Kocaelispor'un Giresunspor'u mağlup ettiği maçta Giresunspor'un Enishan Ceylan yerine, adı esame listesinde ve federasyonun sitesinde listede bulunmayan Furkan Arda Kabaca'yı oyuna sokması tartışmalara neden oldu. Yaşanan olayı maçın hakemi Davut Dakul Çelik'in raporlaması beklenirken Giresunspor Teknik Direktörü Serhat Güller, "Bizim verdiğimiz listede adı var ama federasyonun listesinde oyuncumuzun adı yok" dedi.

DHA 14.04.2024 - 23:48
Kocaelispor- Giresunspor maçında esame listesi krizi

'in 30'uncu haftasında sahasında 'u 2-0 mağlup etti.

Kocaelispor 8'inci dakikada Sheidaev ve 79'uncu dakikada Candeias'ın golleriyle 2-0 öne geçerken maçın 86'ncı dakikasında Giresunspor ön libero oyuncusu Enishan Ceylan'ı çıkararak yerine esame listesinde ve federasyonun sitesindeki esame listesinde yer almayan Furkan Arda Kabaca'yı oyuna sokması tartışmalara neden oldu.

Maçın hakemi Davut Dakul Çelik'in yaşanan durumu raporlamasının ardından Türkiye Federasyonu'nun ilgili kurumlarının durumu incelenmesi ve kadroda olmayan oyuncuyu oynatıp, oynatmadığına karar vermesi bekleniyor.

TEKNİK DİREKTÖRLERDEN AÇIKLAMA

Maçın ardından açıklama yapan Kocaelispor Teknik Direktörü Mustafa Gürsel esame listesi ile ilgili, "Net olarak bilmiyorum. Listede olmayan oyuncu oynattıklarına dair öyle bir konuşma oldu. Bizim dışımızda gelişen bir şey. Maç bizim için bitti. Baktığımızda onların o hatayı bilerek ya da bilmeyerek yapması bize en çok 3-0 hükmen döner. Zaten kazandığımız bir maç. Çok da düşünülecek bir şey değil” dedi.

"BİZİM VERDİĞİMİZ LİSTEDE ADI VAR"

Giresunspor Teknik Direktörü Serhat Güller ise, "Şu an netleşen bir şeyimiz yok. Sportif direktörümüzle de görüşüyoruz. Bizim verdiğimiz listede adı var ama federasyonun listesinde oyuncumuzun adı yok. Net bir şey söylemem doğru olmaz” ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...