KOCAMAN DÖNEMİ SONA ERDİ

Fenerbahçe, iki önemli isminin istifalarıyla sarsıldı! Sarı-lacivertlilerde Teknik Direktör Aykut Kocaman ve Asbaşkan Ali Yıldırım istifa etti. İstifalar Fenerbahçe Yönetim Kurulu tarafından jet hızıyla kabul edildi.

NTV Spor 29.05.2013 - 12:25

Fenerbahçe sarsıldı! Sarı lacivertlilerde hem Aykut Kocaman dönemi kapandı hem de yıllardır yönetimin en önemli isimlerinden olan Asbaşkan Ali Yıldırım görevlerinden istifa ettiler... 
 
2. İSTİFA ŞOKU
Fenerbahçe'de Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman, 22 Aralık 2012'de de istifa etmiş, ancak Yönetim Kurulu bunu kabul etmemişti. Futbolcuların da yoğun baskısı sonucu Kocaman kararından vazgeçmiş, ardından Fenerbahçe sezonu Avrupa Ligi yarı finalistliği, Türkiye Kupası şampiyonluğu ve lig ikinciliği ile bitirmişti.
 
Ancak Fenerbahçe'de durulmuş görünen sular bir anda gelen istifa haberiyle hareketlendi.

Önceki akşam yapılan Yönetim Kurulu toplantısından önce Başkan Aziz Yıldırım ile Aykut Kocaman bir araya geldi ve transferler hakkında görüştü. Bu görüşmede Kocaman, yaşananlardan ve süreçten yorulduğunu belirterek istifasını sundu.

İSTİFANIN KULÜBE ULAŞMASI BEKLENDİ
Fenerbahçe Yönetim Kurulu, son kararı vermek için Kocaman'ın istifasının yazılı olarak kulübe ulaşmasını bekledi. Akşam saatlerinde Sarı-lacivertli kulüp binasına gelen istifa yazısı, yönetim kurulu tarafından görüşüldü ve kabul edildi.

Ve Fenerbahçe'de Aykut Kocaman dönemi resmi olarak sona erdi.

RESMİ AÇIKLAMA DA GELDİ
Kocaman'ın istifasını değerlendiren Sarı-lacivertli kulüp, resmi internet sitesinden yayınladığı açıklamada, "Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Sayın Aykut Kocaman'ın kulübümüze ilettiği istifa dilekçesi yönetim kurulumuz tarafından kabul edilmiştir" ifadeleri kullanıldı.

ALİ YILDIRIM DA BIRAKTI!
Bu arada Fenerbahçe'de bir başka şok haber ise Futbol Şubesi Sorumlusu Ali Yıldırım'dan geldi... Futbol Şubesi Sorumlusu olan Asbaşkan Ali Yıldırım da yönetimden istifa etti... Bilindiği üzere Ali Yıldırım, Başkan Aziz Yıldırım'ın kardeşi ve o da uzun süredir Fenerbahçe Yönetimi'nde hizmet veriyordu...

Sayfa Yükleniyor...