Lampard: Küme düşmeme mücadelesi vereceğiz

Frank Lampard'ın başında olduğu Everton, Tottenham deplasmanından 5-0 mağlup ayrıldı ve Premier Lig'de 17. sıraya geriledi.

NTV Spor 08.03.2022 - 12:08 | Son Güncelleme: 08.03.2022 - 12:14

Everton, Premier Lig'in 28. haftasında Tottenham karşısında 5-0'lık mağlubiyet aldı. Lig'de küme düşme mücadelesinde 18. sıradaki Burnley'in sadece 1 puan önünde bulunuyor.

Frank Lampard, Everton'da teknik direktörlük yapmanın büyük bir zorluk olacağını bildiğini ve muhtemelen küme düşmeme mücadelesi vereceklerini itiraf etti.

▶ PREMIER LİG PUAN DURUMU

Frank Lampard, BBC Sport'a verdiği demeçte, "Geldiğimde küme düşme korkusu olduğunu anlayabiliyordum. Gelmeden önce baktım, bazı temel istatistikler yalan söylemiyor. Bir gecede değişmiyorlar. Bu zorluk beklediğim gibi oldu zor olacağını biliyordum" şeklinde konuştu.

"Deplasmanda kaybetmeye alışmış bir takım"

Lampard, "Tepkimiz yeterince iyi değildi. Deplasmanda kaybetmeye alışmış bir takım tepkisiydi ve bunu çözmemiz gerekiyor. Önemli hatalar bize pahalıya mal oldu. Bireysel hatalar, maçı bizden uzaklaştıran gollere yol açtı. Oyunun psikolojik tarafı var. Futbol dirençli olmakla ilgilidir. Bunu tersine çevirmenin tek yolu çalışmaktır. İşler sihirle düzelmez" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...