Kürşad Tüzmen ve Ata Aksu da aday

Türkiye Futbol Federasyonu'nun başkanlık adaylarına eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve eski TFF Başkanvekili Ata Aksu da eklendi.

NTV Spor

20.02.2012 - 19:10

Eski bakanlardan Kürşad Tüzmen ve eski TFF Başkanvekili Ata Aksu, TFF Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Eski TFF başkanvekili Ata Aksu, federasyona binasına gidip avukatı aracılığıyla başvuru yapması beklenirken, milli yüzücü ve profesyonel dalgıç olan eski devlet bakanı Kürşad Tüzmen de başkanlık için resmen aday oldu.

"TECRÜBEMLE ŞAHSIMI BU İŞİN SİGORTASI OLARAK GÖRÜYORUM"
Daha önceki dönemlerde federasyonda çeşitli görevler alan Ata Aksu, yaptığı açıklamada, "Türk futbolunun içinde bulunduğu zorlu süreçte yaşanan tüm olumsuzluklar maalesef futbolumuzda derin yaralar açmıştır. Bu süreçte üzülerek ifade etmek isterim ki; bazı kulüpler tarafından sürekli blokajlar uygulanmış, Türk futbolunun en kritik dönemi iyi yönetilememiş ve belirsizliğin hüküm sürdüğü bir ortam yaratılmıştır. Sayın Mehmet Ali Aydınlar'ın istifasından sonra oluşan kaotik ortamda çok sayıda kulüp başkanı, delege, futbol adamı ve medya mensubundan tarafıma yapılan sorumluluk almam çağrıları, benim gibi Türk Futboluna her düzeyde 34 yıl hizmet etmiş bir kişi olarak Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adaylığımı koymayı kaçınılmaz bir zorunluluk haline getirmiştir.

"HİZMET YARIŞINDA HERKESE BAŞARILAR DİLİYORUM"
Türk futboluna gurur duyarak yapmış olduğum hizmetler ve tecrübemle şahsımı bu işin sigortası olarak görüyorum. Uhdemde olan vasıfları kurumuma da hakim kılmak amacıyla yola çıkıyorum. Sloganım "Dürüstlük, samimiyet ve herkese eşitlik" olacak. Geride kalan zorlu süreçte, çeşitli nedenlerle kendini ifade edememiş tüm kulüp başkanları, taban birlikleri ve delegelerinden destek alacağım inancıyla, Türk futbolunu, gelebilecek her türlü tehlikeden bertaraf etmek için Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'na adayım. Başkan adaylığını açıklayan kardeşlerime de hizmet yarışında başarılar diliyorum" dedi.

TÜZMEN: TÜRK FUTBOLUNU İLERİYE GÖTÜRECEK BİR ÇALIŞMA YAPTIM
Eski devlet bakanlarından Kürşad Tüzmen, Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Tüzmen, Türk futbolunun şu an geldiği noktada, iyi bir ekiple iyi bir çalışma yapılarak özveriyle görevin ifa edilmesi gerektiğini söyledi.

Bu süreçte doğru kararların verilmesi gerektiğine işaret eden Tüzmen, ''Biz de Türk futbolunu içinde bulunduğu kaostan kurtarmak için arkadaşlarımızla çalışma yaptık. Türk futbolunu ileriye götürecek bir çalışma yaparak, aday oldum'' dedi.

Tüzmen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşerek onayını alacağını kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...