La Liga askıya alındı

İspanya Ligi La Liga'da corona virüs nedeniyle askıya alındı.

NTV Spor 12.03.2020 - 14:14 | Son Güncelleme: 12.03.2020 - 15:16

İspanya'da La Liga yönetimi, futbolda 1. ve 2. Lig karşılaşmalarını yeni tip corona virüs (Covid-19) nedeniyle askıya aldı.

La Liga'dan yapılan yazılı açıklamada, "Covid-19 ile ilgili ülkedeki mevcut durum, Real Madrid Kulübünün karantina kararı ve bazı kulüplerin oyuncularında corona virüs testlerinde olası pozitif sonuçlar göz önüne alındığında, 1. ve 2. Lig maçlarının en az iki hafta süreyle askıya alınması kararı alınmıştır." denildi.

La Liga, maçların durdurulmasıyla ilgili İspanya Futbol Federasyonu (RFEF), Spor Yüksek Konseyi (CSD) ve kulüplerin bilgilendirildiğini açıkladı.

La Liga, iki gün önce 1. ve 2. Lig maçlarının seyiricisiz oynanacağını açıklamış, RFEF ise futbolda diğer tüm alt liglerin maçlarının durdurulması kararını almıştı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ VE AVRUPA LİGİ ASKIYA ALINACAK MI?
Marca gazetesinin iddiasına göre UEFA, bugün oynanacak Avrupa kupası maçlarının ardından Şampiyonlar Ligi'ni ve Avrupa Ligi'ni askıya alacak.

REAL MADRID KARANTİNADA
Diğer yandan Real Madrid Kulübü de corona virüsten dolayı futbol ve basketbol takımlarındaki tüm oyuncularını karantinaya aldığını duyurdu.

Eflatun-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, basketbol takımında bir oyuncunun corona virüs testinin pozitif çıktığı hatırlatılarak, futbol ve basketbol takımlarındaki tüm oyunculardan ve teknik kadrodan evlerinde kendilerini karantinaya almalarının istendiği kaydedildi.

İspanya'da 1. Basketbol Ligi maçları da corona virüs salgınından dolayı iki hafta süreyle durduruldu.

Sayfa Yükleniyor...