"Lideriz, 'Lig bu şekilde tescil edilsin' de diyebilirdik!"

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TFF'nin aldığı kararı değerlendirdi.

NTV Spor 06.05.2020 - 17:41

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir "Şimdilik olmak kaydıyla, elimizde değişik senaryolarımız da bulunmakla birlikte ertelenen Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık" dedi.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, alınan bu kararı değerlendirdi.

Aspor'a konuşan Ağaoğlu "Burada 'Şimdilik' ibaresi var. Henüz adı konulamayan, nasıl yürütüleceği belli olmayan çok konu var. Bunlardan en basiti, maçlar oynanmaya başladığı anda, varsayalım ki bir sporcu corona pozitif çıktı, TFF'nin düşüncesi 'işte bu oyuncu oynayamaz.' Böyle bir durumda, bu oyuncunun yakın temasta bulunduğu tüm insanlar karantina altına alınırlar. Bir oyuncunuzu devre dışı bırakarak bu işin dışına çıkamıyorsunuz. Burada TFF sadece takvim belirlemiştir" dedi.

Ahmet Ağaoğlu "Bu işin nihai kararını verecek olan kurul ve Sağlık Bakanlığının tavsiyeleri sonucunda hükümettir. Takvim olarak pek sıkıntılı bir durum görünmüyor. Eğer şartlar oynamaya müsait olursa - ki aslında şu anda değil - 1 haftada 2 maç oynayıp, 4-5 hafta içinde bu işi bitirmek bizim tercihimiz olurdu. Takvime itirazımız yok. Orada bir 'şimdilik' ibaresi var. Bu sadece belirlenen bir takvimdir. Sayın TFF Başkanı'nın konuşmalarından ve satır aralarındaki ifadelerinden anladığım kadarıyla, bunun sadece takvim belirleme olduğunu, nihai kararın da hükumet kararına bağlı olduğu anlaşılıyor" ifadelerini kullandı.

Sosyal medyada bir algı yönetildiğini söyleyen Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu "Sosyal medya üstünden bir algı yaratılmaya çalışılıyor. 14 kulüp 'oynansın', 4 kulüp de 'oynanmasın' yönünde görüş belirtmiş. Bu 4 kulüpten biri Trabzonspor gibi bir algı yürütülüyor. Ortada bir pandemi var, sorumluluk devlettedir, devletin vereceği karar ne olursa olsun Trabzonspor bu karara saygılı olur. Bu süreçte başımız nereye gittiğiyse ayaklarımız da aynı yere gitti. Hiçbir görüş belirtmedik. Lig lideriyiz. 'Lig bu şekilde tescil edilsin' diye bir ifade de kullanabilirdik biz. Devlete akıl vermek gibi bir terbiyesizliğe girişmedik. Her zaman için devletin verdiği karara saygı duymak ve yardımcı olmak hepimizin görevidir" dedi.

Sayfa Yükleniyor...