Lige çıkan kulübün başkanına satış zorunluluğu!

İtalya Ligi'nde Salernitana 23 yıl sonra Serie A'ya çıktı. Ancak kulüp sahibi Claudio Lottito yol ayrımında. Bir başka Serie A kulübü Lazio'nun da sahibi Lottito, iki kulüpten birini satmak zorunda.

NTV Spor 10.05.2021 - 18:23
Son Güncelleme: 10.05.2021 - 18:53

İtalya'da Lazio Başkanı Claudio Lottito'nun sahibi olduğu Salernitada, Empoli'nin ardından Serie A'ya yükseldi. 

1946/47 ve 1997/98'in ardından 23 yıl sonra 3. kez Serie A'ya yükselen Salernitana için kulüp başkanı karar vermek zorunda. Aynı zamanda Lazio'nun da sahibi olan Lottito, İtalya Ligi kurallarına göre; Serie A'da iki kulübün birden sahibi olamıyor. Lottito iki kulüpten birini 30 gün içerisinde satmak zorunda.

Claudio Lottito'nun Salernitana'yı satmaya sıcak baktığı kaydedilirken, İtalya Futbol Federasyonu (FIGC) Gabriele Gravina, Lotitto'nun iki kulüpten birini satmaktan başka alternatifi olmadığını açıkladı.

FIFA'nın da bir kişiye bir ligde iki kulübün sahibi olmasına izin vermediğini kaydeden Gravina, "FIFA kurallarına paralel olarak bir ligde birden fazla kulüp sahipliğine izin verilmiyor. Başkan Lotito yıllardır bundan zevk alıyordu ancak ne yapması gerektiğini biliyor. Kurallar açık ve onun sahipliği gelecek sezon devam edemez" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...