"Liverpool, Real Madrid bile olsanız..."

Süper Lig'in 5. haftasında Medipol Başakşehir, deplasmanda Trabzonspor'u 2-0 yenerek ilk galibiyetini aldı.

NTV Spor 17.10.2020 - 21:32 | Son Güncelleme: 17.10.2020 - 22:22

Trabzonspor Teknik Direktörü Eddie Newton karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.

Maçı değerlendiren Newton "Öncelikle oyuncularımızın bugün gösterdiği enerjiden çok mutlu değilim. Parmak, Nwakaeme, Flavio ve Ekuban gibi oyuncular kadromuzda değildi. Kim olursanız olun bu oyuncuların yokluğu sizi etkiler. 4 önemli oyuncunuz eksikti. Liverpool, Real Madrid bile olsanız böyle eksiklerle sahaya çıktığınız zaman, ne olursa olsun oyununuz etkilenir. Oyunun 20-25 dakikasında iyi oynadık. Ancak golden sonra 5-6 dakika sendeledik. Yediğimiz gol yemememiz gereken; basit bir goldü. Daha sonra bir gol daha yedik. Kenardan oyuncuların daha iyi olması için çalıştık. Maalesef işler istediğimiz gibi olmadı" ifadelerini kullandı.

Newton, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, gole kadar iyi bir oyun ortaya koyduklarını belirterek, "Golden sonra 5-10 dakikalık sallantılı sürecin ardından aslında toparlanabildik ama genele baktığınız zaman bugün takımın gösterdiği enerjiden kesinlikle memnun değilim. Bu eksik olan şeylerden bir tanesiydi. Arkadaşlarımızla birlikte antrenmanlarda ve çalışmalarda konuşup, bu problemi mutlaka çözeceğiz." ifadelerini kullandı.

Takımda eksik oyuncuların olmasına değinen İngiliz teknik adam, şunları söyledi:

"Abdulkadir Parmak, Ekuban, Flavio, Nwkaeme gibi 4 önemli, anahtar oyuncunuz olmazsa istediğiniz seviyeye ulaşmanız, istediğiniz futbolu ortaya koymanız pek de mümkün olmaz. Djaniny gibi uzun süre futbol oynamamış bir arkadaşımız var. Onu da aramıza katmaya çalışıyoruz, istediğimiz seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. Bahane bulmaya çalışmıyorum kesinlikle ancak sizin de bildiğiniz gibi  hastalıklarla, sakatlıklarla, Kovid-19 vakası ile karşılaştık. Dolayısıyla o istediğimiz arzuladığımız takımı geri getirme adına çalışmalar yapıyoruz. Arkadaşlarımızla bu durumu konuşacağız. Tabii ki de o ulaşmak istediğimiz seviyeye en kısa sürede ulaşacağız." 


Sayfa Yükleniyor...