Löw: Belçika maçını ciddiye almak zorundayız

Almanya'nın teknik direktörü Joachim Löw, Belçika'nın bu maçın ardından daha fazla motive olduğunu ancak hakkaniyet adına Belçika maçını da çok ciddiye almak durumunda olduklarını söyledi.

NTV Spor

08.10.2011 - 01:59

2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri A Grubu karşılaşmasında Türkiye'yi 3-1 yenen ve 9. maçını da kazanmayı başaran Almanya'nın teknik direktörü Joachim Löw, maçın özellikle ikinci yarısında üstünlüğü ele aldıklarını söyledi.

Karşılaşma sonrası NTV'ye konuşan Joachim Löw,karşılaşmayla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Öncelikli olarak oyuncularını tebrik eden Löw, ''Oyunu kabullendiler ve baskıya karşı durdular. Gruptaki 9. maçlarında 9. galibiyeti aldıkları için kendilerine saygı duyuyorum. Belki ilk yarı üstün gözükmedik ve Türkiye'nin bazı pozisyonları vardı. Ancak ikinci yarı üstünlüğü ele alıp oyunu biz domine ettik. Son bölümlerde bir hata sonucu Türkiye'ye oyuna ortak olma şansı verdik ama nihayetinde net bir galibiyet aldık'' ifadelerini kullandı.

İlk yarıda bir pozisyonda oyuncularına sinirlendiğinin hatırlatılması üzerine Alman çalıştırıcı, ''İlk yarıda istediğimiz gibi pres uygulayamadık. Eğer bunu yapmazsak, Türkiye çok tehlikeli olabilen bir takım. Bunu eksi olarak gördüm ama sonradan işi toparladık'' dedi.

Kaleci Neuer'in atılan 2 golde atağı başlatan isim olduğu şeklindeki bir değerlendirme üzerine de Löw, ''Neuer, ilk golde uzun bir asist yaptı. Zaten bu özelliği onu çok değerli yapıyor. İkinci golde ise şans faktörü de vardı. Ben herhangi bir oyuncumu ön plana çıkarmak istemiyorum. Biz takım olarak oynayan bir ekibiz ama Schweinsteiger'i söyleyebilirim sahada etkili bir isim olarak. Yine Müller'in de yediğimiz gol dahil, her golde bir etkisi vardı'' yanıtını verdi.

"BELÇİKA MAÇINI DA CİDDİYE ALMALIYIZ"
Gruptan çıkmayı garantileyen Almanya'nın, Türkiye'nin kaderine etki edecek Belçika maçına nasıl bir anlayışla çıkacağı konusundaki soruyu ise Joachim Löw, ''Fair-play adına bu maçı da ciddiye alarak oynamalıyız. Türkiye son maçında Azerbaycan ile karşılaşacak ve biz de Belçika ile oynayacağız. Bugünkü sonuç itibariyle Belçika bizimle oynamaya oldukça motive gelecek ama hakkaniyet adına Belçika maçını çok ciddiye almak durumundayız'' şeklinde cevapladı.

Belçikalı bir basın mensubunun, 4 günde iki maç yapacak olmaları nedeniyle takımda değişiklik olup olmayacağını sorması üzerine Löw, ''Bazı oyunculara daha fazla yüklenmiş olabiliriz. Onlar Şampiyonlar Ligi'nde de rekabet ediyorlar. Ancak ekim aylarında futbolcular ritimlerini bulur. Mesut Özil oynayabilecek durumda olursa belki Götze'yi dinlendirebilirim. 4 günde 2 maç yapmak problem olmamalı artık'' şeklinde konuştu.

Joachim Löw, sonuna gelinen eleme grubunda, kuralar ilk çekildiğinde daha yakın puanlar olacağını tahmin ettiğini, ancak bunun olmadığını anlatırken, Türkiye'ye karşı ilk maçlarında çok daha üstün oynadıklarına inandığını sözlerine ekledi.

Sayfa Yükleniyor...