2022 Dünya Kupası: Luis Enrique'den öz eleştri

Dünya Kupası'nda Fas'a elenen İspanya Milli Takımı'nda teknik direktör Luis Enrique, ilk üç penaltıyı kimin kullanacağını kendisinin belirlediğini söyledi. Enrique, "Penaltılar benim sorumluluğumdaydı. İlk 3 penaltıyı kimin kullanacağını ben seçtim, diğerlerini oyuncular belirledi." dedi.

NTV Spor 06.12.2022 - 22:32
Luis Enrique'den öz eleştri

Katar'ın ev sahipliğindeki 'nda Fas, İspanya'yı penaltı atışlarında eleyerek tarihinde ilk kez turnuvada çeyrek final biletini aldı.

Karşılaşmanın ardından 'nda teknik direktör Luis Enrique, Fas karşısında iyi mücadele etmelerine rağmen sonucu alamadıklarını söyledi.

🏆 2022 DÜNYA KUPASI HABERLERİ

Maçta, daha iyi oynayan tarafın İspanya olduğunu belirten Enrique, "Oyunu domine eden taraf bizdik. Daha fazla pozisyon üretebilirdik. Penaltılarda elendik ama takımımla gurur duyuyorum. Bugün oynamayan oyuncular için üzgünüm. Taraftarlar için çok üzgünüm. Bizi harika bir destek verdiler ve bunu hissettik." dedi.

Penaltı atışlarında sorumluluğun kendinde olduğunu belirten Enrique, "Penaltılar benim sorumluluğumdaydı. İlk 3 penaltıyı kimin kullanacağını ben seçtim, diğerlerini oyuncular belirledi. Bono harika bir kaleci. Penaltı atışlarında mükemmel bir performans sergiledi." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...