Luiz Gustavo: Hakemin yerinde olmayı istemezdim

Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Luiz Gustavo, Trabzonspor maçında stresli bir hakem yönetimi olduğunu vurguladı.

NTV Spor 18.10.2021 - 14:38

Fenerbahçe’nin Trabzonspor’a 3-1 yenilerek liderliği rakibine kaptırdığı maçın ardından takım kaptanlarından Luiz Gustavo maç hakkında açıklamalarda bulundu.

Brezilyalı orta saha maçın hakemini eleştirdi; “Dün sahada takımımıza, bizlere karşı tavrı çok gergin, stresli bir hakem yönetimi yaşadık. Hakemliğin doğası gereği iki tarafa eşit olması gereken ancak maç içerisinde öyle olduğunu ne yazık ki hissedemediğimiz bir maç oldu. Aynı pozisyonlarda bambaşka yaklaşımlar gördük, kırmızı karta sebep olan pozisyona değinmeyeceğim dahi..”

"Kariyerim için ilk oldu"

“Ben daha önce, kariyerim boyunca bir hakemin maç içerisinde bir takımın oyuncularına karşı bu kadar gergin göründüğü bir yaklaşımı hiç yaşamadım. Bu kariyerim için bir ilk oldu. Maç sonunda takım da sinirle ve tepkiyle bunu sorguluyordu. Onlara da anlattım. Ben de şaşkınım, böyle bir şeyi ilk kez görüyorum ancak ne olursa olsun mücadeleye devam edeceğiz. Bu formanın karşılığı şampiyonluk için herkesle her şeyle mücadele ise onu da yapmak zorundayız. Ben işine saygı duyan, her zaman kurallar çerçevesinde yaşayan bir futbol profesyoneliyim. Bir futbol profesyoneli olarak dünkü maç boyunca ve sonrasında yaşananları gördüğümde, bunlara sebep olan hakemin yerinde olmayı asla istemezdim. Bir insanın kariyeri için unutulmayacak, zedeleyici olaylar zinciri oldu bu maç.  Tüm ülke, milyonlarca insan her şeyi gördü.”

Sayfa Yükleniyor...