Stefan Kuntz'tan Lüksemburg yorumu: Gruptaki en güçlü rakip

Lüksemburg maçı öncesi teknik direktör Stefan Kuntz ile milli oyuncu Merih Demiral basın toplantısında açıklamalar yaptı. Merih Demiral, gol yemeyeceğimizi düşünüyorum derken; Kuntz, "Lüksemburg, gruptaki en güçlü rakip" ifadelerini kullandı.

NTV Spor 10.06.2022 - 19:08 | Son Güncelleme: 10.06.2022 - 20:41

İlk olarak söz alan Merih Demiral, "Tabii ki öncelikli hedefimiz gol yememek ve maçı kazanmak. Geçtiğimiz iki maçta gol yemedik ve skor ürettik. Bu bizim için çok güzel, yarın da öyle olacağını umuyorum. Bunlar bizim için önemli maçlar." dedi.

Defans oyuncularının gol aramasıyla ilgili olarak milli futbolcu, "Biz Atalanta'da da böyle oynuyoruz, stoperler gole katkıda bulunuyor. Benim için güzel bir şey. Gol yememek istiyoruz ama şahsi olarak ben de gol atmak istiyorum. Atalanta da buna alışığım zaten" diye konuştu.

Sezon bitmesine karşın milli maçlara konsantrasyonda sorun olup olmadığı yönündeki soruya ise Merih, "Mental anlamda zor. Sezon boyunca çok maç oynadık. Milli Takım'da bütün arkadaşlarımız gerekli öz veriyi gösteriyor. Bence bu çok önemli. Geçtiğimiz iki maçta bunu gösterdik. Arkadaşlarımız en iyisini yapıyor. Bizim için çok güzel olacak. Sezonu en iyi şekilde tamamlayacağız" yanıtını verdi.

"LÜKSEMBURG EN CİDDİ RAKİP"
A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz ise basın toplantısına Lüksemburg'u değerlendirerek başladı ve "Lüksemburg, Faroe Adaları ve Litvanya'dan farklı rakip. 3. galibiyeti arıyoruz. Lüksemburg, bireysel ve taktiksel olarak bakınca gruptaki en güçlü rakip. Diğer maçlara göre daha zor olacağını bekleyebiliriz. Oyuncularımızı en mükemmel şekilde maça hazırlamaya çalıştık. Rıdvan'ın ağrıları var, onu riske etmeyeceğiz" dedi.

Takım performansını değerlendiren Alman teknik adam şöyle konuştu, "Benim için takım ruhu iyi performans göstermenin temelidir. Oyuncuları da buna göre seçiyoruz. Belirli tavsiyeleri dinliyoruz. Ama önemli olan takım ruhunu iyi tutacak kararları vermemiz lazım. Kalecilerden bahsedersek kampın ikinci veya üçüncü gününde kimin oynayacağını söyleriz. Onun için 'ben neden yokum' endişesi doğmuyor. Takım içinde lider oyuncular var. Takım ruhu iyi olunca, bir kahatlık oluşuyor. Oyuncular burada okul tatilinde değiller. Teknik heyetle birlikte ufak dokunuşlar yapıyoruz. Motive etmek için çalışıyoruz. Genç oyuncular da iyi işler çıkarıyor. Saha içinde ve dışında iyi davranışlarını gördüm. İki maç geçti. Benim de gözlemlediğimiz detaylar var. Bunlarla ilgili konuşuruz. Belki kamuoyunun gözünden kaçan bazı küçük olumlu şeyler var. Onlar da beni mutlu ediyor."

Lüksemburg konusunda oyunculara neler söylediinin sorulması üzerine Stefan Kuntz, "Analizi bugün akşam yapacağız" yanıtını vermekle yetindi.

"Lüksemburg'tan bir oyuncu alma şansınız olsa kimi alırdınız" sorusu üzerine Stefan Kuntz: "Tabii ki Lüksemburglu oyuncuları tanıyoruz, ama bu kadar derinlemesine bir yorum yapmak istemiyorum" dedi. 

"Türkiye galibiyet alırsa işi bitmiş sayabilir miyiz?" sorusu üzerine "Zorluklar maç maç değişiyor. Her zaman takımınızın gelişmesini istersiniz. Bir hoca olarak takımınızın sık sık gelişmesini istersiniz. Bu Uluslar Ligi maçlarını EURO 2024 Eleme karşılaşmalarının provası olarak görüyoruz. Bu yüzden oyuncularımdan konsantre ve ciddiyet istiyorum" yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...