"Maç her yönden harikaydı, takımımla gurur duyuyorum"

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Avrupa kupalarında iyi işler yaptıklarını belirterek, "Bugün kim girdiyse oyuna dört dörtlük oynadı. Burada mükemmel bir başarı yakalandı ve bugünkü maç her yönden harikaydı." dedi.

NTV Spor 28.10.2022 - 00:55
"Maç her yönden harikaydı, takımımla gurur duyuyorum"
Anadolu Ajansı

, UEFA Avrupa Konferans Ligi'nde 3-0 kazandıkları Cluj maçının ardından galibiyeti değerlendirdi.

Takım olarak iyi bir iş yaptıklarını belirterek sözlerine başlayan Rıza Çalımbay, "Bütün hedefimiz 3 gün sonra oynayacağımız Antalyaspor maçı. Şu anda tek düşüncemiz bu. Bundan önce oynadığımız maçlarda sıkıntılar yaşadık. Bu maçta iyi oynadık ve taraftarımız muhteşem bir destek verdi. Böyle beraber olursak bu maçları oynarız. Her zaman da bu olmuyor. Hem lig hem de Avrupa oynamak çok zor. En çok üzüldüğüm şey Antalya maçı için bir gün burada kalacağız, maçtan sonra Prag'a gideceğiz. Maalesef gidip geliyoruz. Zor bir süreç geçiriyoruz ama Avrupa'ya gidiyorsak buna katlanmak durumundayız. Çok güzel şeyler yaptık burada. Ekip olarak her şeyi yaptık. Güzel şeyler kazandırdık Sivas'a. Bundan gurur duyuyorum ve herkesten daha çok seviniyorum. Ulusal basında fazla yer alamaz. Diğer takımlar daha fazla yer alır. Sivasspor'un bütçesi diğer takımların belki de yüzde 10'u kadar. Gurur duyuyorum takımımla." ifadelerini kullandı.

İkinci yarıya başlarken yapılan değişikliği değerlendiren Çalımbay, "Uğur sakatlandı ve değişiklik yaptık. Defansif bir oyuncu alabilirdik ama almadık. 1-0 her zaman garanti olmaz. Max Gradel 1-2 maç oynamamıştı. Hırslandı ve oyuna girdiğinde de harika işler yaptı. Bugün kim girdiyse oyuna dört dörtlük oynadı. Burada mükemmel bir başarı yakalandı ve bugünkü maç her yönden harikaydı." yorumunda bulundu.

Rıza Çalımbay sözlerini şöyle tamamladı, "Biz bir tempo yakaladık. En iyi şekilde Avrupa'yı tamamladık. Mart ayına kadar Avrupa'da maç yok. Ocak ayında da eksiklerimiz tamamlarsak Avrupa'da daha iyi yerlerde olabilmek için hiçbir sebep yok."

Sayfa Yükleniyor...