Mahmut Aksu yeni yönetimde yok!

Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, olağan kongrede yönetimde yer almayacağını açıkladı.

NTV Spor 11.11.2010 - 14:35

Trabzonspor Genel Saymanı Mahmut Aksu, aralık ayında yapılacak olağan genel kurulda yönetici adayı olmayacağını  bildirdi.

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelen Aksu, Trabzonspor'da 3 yıldır görev yaptığını anımsatarak, "Elimizden geldiğince yöneticilik yapmaya çalıştık. Yeni dönemde yönetici adayı olmayacağım. Bu benim kesin kararımdır" dedi.

Yöneticilik hayatında ilk defa başkan ve yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarının haberi olmadan bir karar aldığını ifade eden Aksu, "Yönetimlerde bu tür kararlar almak zordur. Özellikle başkan ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımdan beni affetmelerini diliyorum, hepsinden özür diliyorum" diye konuştu.

Aldığı kararın ailevi, ekonomik ve sağlık boyutlarının olduğunu, kendi iradesi dışında listeye alınacağını düşünmediğini anlatan Aksu, "Bu benim kesin kararımdır. Bu kararımın en büyük nedeni babamdır. Daha önce bırakmamı istedi. 'Çatışmalara ve sürtüşmelere girme, ailemiz buna müsait değil' dedi. Sadri beyin tek listeyle Trabzon'dan ve Türkiye'den güçlü bir karma ile devam etmesini dilerim" dedi.

Aksu, Şener'in asbaşkan olarak Nevzat Şakar'ı listesinde düşündüğü yönündeki söylentilere ilişkin de, "Nevzat abi konusunda bir konsensüs sağlandığını biliyorum. Başkan ve asbaşkan adayı Nevzat abi olursa bu benim için önemlidir. Şahsi düşüncem Trabzon'da çok değerli yöneticiler var. Ama bazılarını gereğinden fazla abartıyoruz. Nevzat abi dürüst bir esnaf, iyi bir yönetici ama çok abartılacak bir yönetici olduğunu düşünmüyorum. Olmazsa olmaz değil. Bana kalsa ondan yana tercihimi kullanmam. Başkan öyle tercih kullanırsa başkan benim başkanım saygı duyarım. Bu polemiklerin içinde olmayayım, kararı vereyim, bu polemiklerin dışında kalayım dedim" diye konuştu.

"ŞENER, ÖZEL BİR İNSAN"
Aksu, Kulüp Başkanı Sadri Şener'in özel bir insan olduğunu da ifade ederek, "Kendisini önceden tanıyordum. Çok sevdiğim ve saydığım bir insandı. Ama yöneticilik hayatında yakın ilişkilerimiz oldu. Tek kelimeyle kendisine bir  insan, başkan olarak hayranım. Trabzonspor'da bir dönem daha başkanlık yapmasını arzu ediyorum. Yönetimine kimi alırsa alsın, kendisini sonuna kadar destekleyeceğim" dedi.

Trabzonspor'da 3 önemli hedefin bulunması gerektiğini vurgulayan Aksu, "Birincisi şampiyonluk, ikincisi borsadaki hisseler, üçüncüsü Bank Asya Birinci Lig'de bir takım. Bu şehrin bir enerji boşaltmaya ihtiyacı var, bu da  şampiyonlukla olur" diye konuştu.

Eskiye göre şampiyonlukların farklı anlamları olduğunu anlatan Aksu, "Trabzonspor'un 120 milyon lira dolayında borcu var. Şampiyonluk halinde bu borcun yüzde 90'ını silebiliyorsunuz. Hem manevi anlamda hem maddi anlamda şampiyonluk çok önemli" ifadelerini kullandı.  

"JAJA ŞOTA'DAN SONRA TRABZON'A GELEN EN KLAS OYUNCU"
Aksu, yöneticilik döneminde yapılan transferlere de değinerek, oyuncu alımlarının teknik heyet ve yönetimin ortak kararıyla gerçekleştirildiğini bildirdi. Sadece Tjikuzu transferinin aklına yatmadığını anlatan Aksu, "Gabric, Hugo Broos'un listesinin ikinci sırasındaydı. Çok iyiydi ama ihtiyacımız olan bir oyuncu değildi. Alanzinho da çok kaliteli bir oyuncu. O dönemde Yusuf'u alamadık. Yusuf'u alsak bile teknik direktör Ersun Yanal, Alanzinho'yu istiyordu. 'Alanzinho'yu alırsak bize çok katkısı olur' dedi. Fiyatı daha önce çok uygundu ama takım şampiyon olup yılın oyuncusu seçilince bir de kulübüne imza atınca fiyatı 4 milyon avroya çıktı. Pişman değilim ama rakam çok ciddi. Jaja da şahsi  düşüncem, Şota'dan sonra Trabzon'a gelen en klas oyuncu" dedi.

Sayfa Yükleniyor...