Manchester United için ilk teklif

İngiliz milyarder Sir Jim Ratchliffe, geçtiğimiz yıl satışa çıkan Manchester United'ı satın almak için teklif yaptığını açıkladı.

NTV Spor 17.01.2023 - 20:57

⚽ TIKLA: PREMIER LİG HABERLERİ

Geçtiğimiz yıl satışa çıkan Manchester United için ilk teklif Jim Ratchliffe'den geldi.

Londra merkezli petrokimya şirketi Ineos'un sözcüsü konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Manchester United'ın satış sürecine dahil olduk ve resmi teklifimizi sunduk." dedi.

Britanya'nın en zengin insanlarından biri olan Jim Rattcliffe, çocukluğundan bu yana Manchester United taraftarı olduğunu ve kulübü satın almayı düşündüğünü daha önce açıklamıştı.

Chelsea için teklif yapmıştı

Roman Abramovich'in Chelsea'yi satışa çıkarmasının ardından teklif yapan isimler arasında Jim Rattcliffe de yer alıyordu. Ancak Rattcliffe'in sunduğu 4.25 milyarlık sterlinlik teklif reddedilmişti.

Ineos'un CEO'su Jim Ratcliffe, bisiklet takımlarından Ineos Grenadiers, Ligue 1 ekibi Nice ve İsviçre Ligi'nden FC Lausanne-Sport'un sahibi konumunda.

Glazer dönemi

Manchester United'ı 2005'te satın alan Glazer ailesi, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada kulübün gelişimi için yeni yatırımlar arandığı ve satışın da değerlendirilebileceğini belirtmişti.

Kulüp internet sitesinden yapılan açıklamada, "Kulüp yönetimi; yeni yatırım, kulübün satışı ve şirketi içeren diğer işlemler de dahil olmak üzere tüm stratejik alternatifleri değerlendirme kararı almıştır" ifadelerine yer verilmişti.

İngiliz basınında yer alan haberlerde Glazer ailesinin kulübü 9 milyar sterline satmak istediği iddia edildi.

Glazer ailesi, 2005'te Manchester United'ı 790 milyon sterlin karşılığında satın almıştı.

Sayfa Yükleniyor...