ManU ve Sevilla arasında soğuk savaş!

Manchester United ile Sevilla kulüpleri arasında soğuk savaş yaşanıyor. Şampiyonlar Ligi'nde kozlarını paylaşacak iki kulüp, bilet fiyatları konusunda birbirlerine zorluk çıkarıyor.

NTV Spor 11.01.2018 - 10:43 | Son Güncelleme: 11.01.2018 - 11:52

Şampiyonlar Ligi'nde karşı karşıya gelecek Manchester United ile Sevilla arasında bilet krizi patlak verdi.

Son 16 turunda ilk maça ev sahipliği yapacak Sevilla, İspanya'ya gelecek İngiliz taraftarlar için bilet fiyatını 89 sterlin yani yaklaşık 450 lira olarak belirledi. United söz konusu bedeli fahiş bularak itirazda bulunsa da, Sevilla'nın bilet fiyatlarında indirime yanaşmamasının ardından rakibine misillemede bulundu. İngiliz kulübü, Old Trafford'da oynanacak rövanş karşılaşması için konuk taraftarlara ayrılan bölümün biletlerini tıpkı Sevilla gibi 89 sterlin’den satışa çıkardı.

United, İngiltere'ye gelecek Sevilla taraftarının ödeyeceği her 89 sterlin’in 35'ini ise; kulübün bir vakfına aktaracak. Burada toplanacak para ise; Sevılla deplasmanına gidecek ve bilet için 89 sterlin ödeyecek Uniked’lı taraftarlara eşit bir şekilde dağıtılacak ve mağduriyetleri giderilmiş olacak.

İki kulübün de yaşanan bilet krizi nedeniyle son 16 turu maçları öncesi UEFA nezdinde girişimlerde bulunması bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...