Menajeri açıkladı! Galatasaray'a dönecek mi?

Galatasaray'dan sezon başında İtalya İkinci Ligi ekiplerinden Pisa'ya kiralanan Olimpiu Morutan'ın menajeri Gigi Bacali, oyuncunun Türkiye'ye dönme ihtimalinin zor olduğunu söyledi.

NTV Spor 10.10.2022 - 11:57
Menajeri açıkladı! Galatasaray'a dönecek mi?
Anadolu Ajansı

'dan sezon başında İtalyan ekibi 'ya kiralanan Olimpiu 'ın menajeri Gigi Becali, La Nazione gazetesine konuştu. Yeni takımında da 11'e girmekte zorlanan Morutan'ın zamana ihtiyacı olduğunu söyleyen Becali, "Sabır gösterilirse takımın kilit oyuncusu olur. Morutan, Pisa'da beklenen performansı verecek. Genç bir oyuncu ve sabır gösterilmesi gerekiyor" dedi.

Morutan'ın geçen yıl Galatasaray ile sezona iyi başladığını ancak çeşitli nedenlerden dolayı gerçek değerini gösteremediğini vurgulayan Becali, "Pisa onun için yeni bir başlangıç. İtalyanca öğreniyor. Marin ve Rus ona yardım ediyor. Yavaş yavaş istenen performansı verecek. Pisa ona güveniyor ve Romanya Milli Takımı onu bekliyor" açıklamasını yaptı.

Pisa'nın Morutan'ın bonservisini satın alma hakkına sahip olduğunu kaydeden Becali, "Eminim özellikle ocak ayından sonra Pisa'nın önemli bir oyuncusu olacak. Türkiye'ye döneceğini zannetmiyorum" ifadelerini kullandı.

Transfermarkt verilerine göre 3.5 milyon Euro'luk piyasa değeri olan Olimpiu Moruțan, Pisa formasıyla 8 maça çıktı. Rumen oyuncu bu maçlarda bir gol attı, iki de asist yaptı.

Sayfa Yükleniyor...