A Milli Takım | Merih Demiral: İyi başladık ama sonucu bulamadık

A Milli Takım'da Merih Demiral, Hırvatistan mağlubiyetiyle ilgili, "İyi başladık ama sonucu bulamadık. İlk yarı bitmeden bir gol yememiz de bizi etkiledi." dedi. Merih ayrıca, "Avrupa'nın en genç takımlarından biriyiz. Eksiklerimiz olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki maçlarda daha iyi sonuçlar alacağımızı biliyorum." ifadelerini kullandı.

NTV Spor 29.03.2023 - 00:29
Merih Demiral: İyi başladık ama sonucu bulamadık

2024 Avrupa Şampiyonası (EURO 2024) Elemeleri'nde , Hırvatistan'ı konuk etti.

Ay-yıldızlılar rakibine 2-0 mağlup olurken gruptaki ilk yenilgisini aldı. Konuk takımın gollerini 20 ve 45+4. dakikalarda Mateo Kovacic kaydetti.

Karşılaşmanın ardından A Milli Takım'da mücadeleyi değerlendirdi.

90 dakikayı değerlendiren Merih Demiral, "Öncelikle çok üzgünüz. Maça iyi başladık. Çok iyi atmosfer vardı. Ama karşımızda iyi bir Hırvatistan vardı. Kalecilerini tebrik ediyorum çok iyi pozisyonlar çıkardı. İyi başladık ama sonucu bulamadık. İlk yarı bitmeden bir gol yememiz de bizi etkiledi. Avrupa'nın en genç takımlarından biriyiz. Eksiklerimiz olduğunu biliyoruz. Önümüzdeki maçlarda daha iyi sonuçlar alacağımızı biliyorum. Eksiklerimize çalışarak daha iyi olacağımızdan eminim." dedi.

Milli takımda zaman zaman form düşüklükleri olduğunu belirten Merih, "Ritim bozuklukları, form düşüklükleri oluyor arada. Tüm turnuvalara katılmak istiyoruz. Tüm arkadaşlarım en iyi performansını göstermek istiyor. Bazen sahaya istediğimizi yansıtamıyoruz ve buna üzülüyoruz. En iyi şekilde çalışarak elimizdekinin en iyisini vermek zorundayız. Önümüzdeki maçlarda bunu göstermeliyiz. Milli takıma geldiğimizde en iyisini vermek istiyoruz." açıklamasında bulundu.

Merih Demiral sözlerini şöyle tamamladı, "Hocamızın hakkında benim konuşmam doğru olmaz. Hocamız elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. O da biz de en iyisini yapmaya çalışıyoruz."

Sayfa Yükleniyor...