Lionel Messi önce Instagram'ın en çok beğeni rekorunu kırdı ardından Tikok fenomeni Bella Poarch'ı da geçti! Messi'den tüm zamanların rekoru

2022 Dünya Kupası'yla birlikte kariyerinde almadığı kupa kalmayan Lionel Messi, sosyal medya da da en çok beğeniye sahip kişi unvanının yeni sahibi oldu. Messi, Filipin asıllı Amerikalı içerik üreticisi ve şarkıcı Bella Poarch'u geçerek, bu alandaki rekoru kırdı.

NTV Spor 21.12.2022 - 21:15
Messi artık tüm zamanların rekortmeni

, 2022 'nı da kazanarak kariyerinde kaldırmadığı kupa kalmadı. 36 yıllık özlemine son verip bu kupayı 3. kez kazanırken, Lionel Messi performansıyla başarıda kilit rol oynadı. 

Turnuvanın en değerli oyuncusu de seçilen Messi, 7 gol 3 asistle Katar 2022'de skora en çok katkı veren oyuncu oldu. 

Altın top ödülünü 2014'ün ardından 2. kez kazanan Messi tarihte bunu başaran ilk oyuncu unvanını elde etti. 

35 yaşındaki yıldız sosyal medya paylaşımıyla da bir rekor imza attı. Lionel Messi'nin Dünya Kupası ile paylaştığı Instagram gönderisi 69.9 milyon beğeniye ulaştı. Rakam artmaya devam ediyor.

Bu, artık resmi olarak bir sporcu için tarihin en çok beğenilen sosyal medya paylaşımı olarak kayıtlara geçti.

Önceki rekor yaklaşık 42 milyon beğeni toplayan Cristiano Ronaldo'nun Dünya Kupası öncesi Messi ile satranç oynadığı unutulmaz fotoğrafa aitti.

Messi, Dünya Kupası zaferiyle Instagram'da 406 milyon takipçiye ulaştı.

Messi paylaşımı Instagram'ın rekortmeni oldu
Öte yandan 2019'un başlarında world_record_egg isimli kullanıcı tarafından paylaşılan bir yumurta fotoğrafı 56 milyondan fazla beğeni ile Instagram'ın çok beğenilen gönderisi konumundaydı. Messi bu rekoru da geçt ve Instagram'ın en çok beğenisine sahip oldu. 

Sosyal medya da tüm zamanların rekoru Lionel Messi'nin

Lionel Messi'nin Dünya Kupası paylaşımı 69.9 milyon beğeniye ulaşırken; sosyal medyada tüm zamanların en çok beğenilen gönderisi oldu. Sosyal medyadaki bir önceki rekor Filipin asıllı Amerikalı içerik üreticisi ve şarkıcı Bella Poarch'a aitti. Poarch'ın Tik Tok paylaşımı 60.1 milyon beğeniyle uzun süre rekoru elinde bulunduruyordu.

Dünya Kupası'yla yatak gönderisine de milyonlarca paylaşım
Lionel Messi'nin Instagram paylaşımları milyonlarca beğini almaya devam ediyor. 35 yaşındaki oyuncu, önceki gün Dünya Kupası'yla uyandığını gösteren bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım ise 49.1 milyon beğeni aldı. Paylaşıma 663 bin yorum geldi.

- 2022 Dünya Kupası'nın rekorları

Fransa finali penaltılarla kaybederken rekora ortak olma fırsatını da kaçırdı. Tarihte yalnızca İtalya ve Brezilya dünya kupasını üst üste 2 kez kazanmayı başarabildi.

Fransa'nın 23 yaşındaki yıldızı Kylian Mbappe, Dünya Kupası'nda toplam 12 gole ulaştı ve 10 gol barajını geçen en genç oyuncu unvanının yeni sahibi oldu. Olivier Giroud da Katar'da attığı 4 golle milli takımdaki gol sayısını 52'ye çıkardı ve Fransa tarihinin en golcü ismi oldu.

Brezilya Katar'a en büyük favorilerden biri olarak gitse de, çeyrek finalde Hırvatistan'a elendi. Neymar milli takımındaki gol sayısını 77'ye çıkardı, bu alanda efsanevi Pele'nin rekorunu yakaladı.

Bir diğer süper yıldız Cristiano Ronaldo için Katar 2022 krizlerle geçse de 5 dünya kupasında gol atmayı başaran ilk oyuncu oldu.

Sayfa Yükleniyor...