"Messi'nin seviyesine kimse çıkamaz"

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, eski oyuncusu Lionel Messi'yi övdü; Kylian Mbappe'nin onunla kıyaslanmasına açıklık kgetirdi, "Messi'nin seviyesine kimse çıkamaz."

NTV Spor 16.09.2017 - 16:07 | Son Güncelleme: 16.09.2017 - 19:50
AP

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Barcelona'dan eski koyuncusu Lionel Messi'yi övdü.

Yeni takımıyla ilk maçında gol atan, Celtic karşısında da ağları havalandıran Paris Saint Germain'in genç yıldızı Kylian Mbappe'nin onunla kıyaslanmasını değerlendiren Guardiola, "Kimse Messi ile aynı seviyede değil" diyen Guardiola, 18 yaşındaki Fransız Milli Takım oyuncusu için, "Mbappe, üst düzey bir oyuncu. Belki sıradışı bir oyuncu olacak. Buna eminim. Ancak Messi'nin veya Cristiano'nun 10-12 yılda yaptıklarıyla onu kıyaslamak için erken. Mbappe, omuzlarına fazla baskı kurmadığım için bana teşekkür edecek." dedi. 

Geçen sezon Monaco formasıyla 44 maçta 26 gol atan ve takımının Paris Saint-Germain'i geçerek şampiyonluğa ulaşmasında kilit rol oynayan isimlerden Mbappe'yi değerlendirmeye devam eden Guardiola şöyle devam etti, 

"Messi her sezon 60-70 maç oynuyor, büyük maçlara çıkıyor. Her zaman gol atıp, asist yapıyor. Her üç günde bir maça çıkıyor ve sakatlanmıyor; çünkü vücudunu kontrol ediyor. Bence kimse onun bıraktığı koltuğa oturamayacak.

Onun yerini alacak isimler konusunda varsayımların bir şeylere yardım etmediğinin nedeni bu. Mbappe'ye harika bir kariyer için izin verelim ve ondan sonra gelecekte ne olacağına bakalım." 

City'de Sergio Aguero ve Gabriel Jesus gibi golcülerin olmasına karşın, takıma Messi gibi her şeyi tek başına halledecek türde bir oyuncuya ihtiyacı olmadıkları duygusunu aşılamak istediğini söyleyen Guardiola, "Barcelona'ya geldiğim ilk basın konferansında Messi gibi özel bir oyuncum olduğunu söylemeye çalıştım. Sonradan onun gördüğüm en iyi oyuncu olduğunu keşfettim; ancak omuzlarına baskı yüklemek istemedim. Şimdi de Serio veya Gabriel'e golleri atmaları için baskı yapmak istemiyorum. İyi bir takım, gol atma kalitesine sahip bir takımdır; ancak diğer opsiyonları da olmalı " diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...