Messi'ye yapıştı ama formasını istemedi

Girona'nın 20 yaşındaki savunma oyuncusu Pablo Maffeo, 3-0 kaybettikleri Barcelona maçında yapıştığı Messi ile saha içindeki diyaloglarını ve maç bitince niye Messi'nin değil de, Ter Stegen'in formasını istediğini anlattı

NTV Spor 25.09.2017 - 13:50
Son Güncelleme: 25.09.2017 - 13:57

Bu sezon La Liga'ya terfi eden Girona, hafta sonunda Barcelona'yı ağırladığı maçı 3-0 kaybetti. Karşılaşmada Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi'yi durdurma görevi, Girona'nın genç oyuncusu Pablo Maffeo'ya verilmişti.

Manchester City'den kiralık olarak Girona'ya gelen 1997 doğumlu Maffeo, "Messi'yi markajla görevlendirildiysen, sürekli onun da normal bir insan olduğunu, herkes gibi iki bacağı olduğunu kendine söylemelisin. Ben de öyle yaptım" dedi.

Messi'nin karşılaşma sırasında kendisine "Bütün maç yanımda mı duracaksın?" dediğini anlatan Maffeo, "Ben de, 'Sen dünyanın en iyi futbolcususun. Bana söyleneni, yapmam gerekeni yapıyorum' yanıtını verdim. Başka şeyler de konuştuk. Yaşımı ve Manchester City'den kiralık olup olmadığımı sordu. Çok alçakgönüllüydü. Ona çok yakın oynadığımdan maç içinde diyaloglarımız oldu. Ama aramızda kötü bir şey yaşanmadı. Ona da söylediğim gibi dünyanın en iyi futbolcusu. Ona yapışmazsanız her an gol atabilir. Onun mümkün olduğunca topla az buluşmasını sağlamaya çalıştım" diye konuştu.

Maffeo, "Maç sonunda neden Messi'nin formasını istemedin?" sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Bir arkadaşım benden Ter Stegen'in formasını istemişti. Ben de Ter Stegen'den formasını istedim. Messi, dünyanın en iyisi olabilir ama arkadaşlar önce gelir."

Sayfa Yükleniyor...