"Messi'yi örnek alsın, hakem kandırmasın"

Dünyanın en iyi futbolcusu olma hedefindeki Neymar'a eleştiri geldi. Celtic'in savunma oyuncusu Lustig, Brezilyalı yıldıza "Messi'yi örnek alsın ve kendini yere atıp hakemi kandırmaya çalışmasın" sözleriyle çıkıştı.

NTV Spor

15.09.2017 - 10:36 | Son Güncelleme: 15.09.2017 - 15:06

Barcelona forması giyip, Messi ve Suarez ile kurduğu kusursuz hücum ortaklığının yanı sıra hem İspanya'da hem de Avrupa'da kupalar havaya kaldıran Neymar, yaz döneminde aldığı sürpriz kararla Katalan kulübünden ayrıldı. Neymar, kariyerinde yeni bir yol çizerek Paris Saint-Germain'e transfer oldu.

Brezilyalı yıldızın bu kararı ilk başta şaşkınlıkla karşılansa da oyuncunun motivasyonunun Messi'nin gölgesinden kurtulmak olduğu ileri sürüldü. Neymar'ın dünyanın en iyi futbolcusu olmak adına böyle bir adım attığı iddia edildi. Ancak Brezilyalı yıldızın yeni takımı Paris Saint-Germain'in Celtic ile oynadığı maçta yaptığı hareketler, rakip futbolcuların tepkisini çekti.

Celtic'in İsveçli savunma oyuncusu Mikael Lustig, "Neymar dünyanın en iyi futbolcusu olmak istiyorsa; Messi'yi örnek alsın ve müdahale olmadan kendini yere atarak hakemi kandırmasın" dedi.

“Neymar'ın hareketleri yine her zamanki gibiydi" ifadelerini kullanan Lustig, bununla birlikte Brezilyalı yıldızın savunması en zor rakip oyunculardan biri olduğunu sözlerine ekledi. Neymar, Celtic maçında bir gol atarken, Mbappe'nin attığı golün hazırlayıcısı oldu.

Sayfa Yükleniyor...