Mesut Özil lie Arsenal ayrılık aşamasında

Arsenal'in eski futbolcusu Lauren, Fenerbahçe'nin de transfer listesinde bulunan anılan Mesut Özil'in kulübü Arsenal ile arasında yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunu söyledi.

NTV Spor

21.06.2019 - 13:14 | Son Güncelleme: 21.06.2019 - 13:20

2000-07 yılları arasında Arsenal forması giyen eski futbolcu Lauren Etame, transfer döneminde adı Fenerbahçe ile de anılan Mesut Özil'in İngiliz ekibindeki durumu hakkında açıklamalarda bulundu. 

bwin'e yaptığı açıklamalarda, Arsenal ile Mesut Özil'in arasında bir şeylerin oldukça yanlış olduğunu dile getiren Lauren; "Arsenal, Barcelona ya da Real Madrid vb. hangi takımda olursanız olun, en iyi performansınızı göstermeniz gerekir. Mesut Özil geçen yıl bunu başaramadı. Mesut, gelecek sezon muhtemelen Arsenal'de kalacak; ancak takım için potansiyelinin tamamını artık göstermesi gerekiyor" dedi.

Mesut'un UEFA Avrupa Ligi çeyrek final, yarı final ve final aşamalarında kendisinden beklenen performansı sahaya yansıtamadığını dile getiren Kamerunlu eski futbolcu sözlerini şu şekilde noktaladı; "Mesut'un çok büyük bir potansiyeli var ve Emery'nin önümüzdeki sezon bunu açığa çıkaracağına şüphe yok. Ancak bir şeylerin yolunda gitmediği açık".

Mesut, Fener'e doğru 

İngiliz ekibinde geleceği belirsizliği koruyan Mesut Özil için Avrupa kulüplerinin yanı sıra Türkiye'den Fenerbahçe'nin de ilgisi olduğu belirtiliyor.

Fenerbahçe'nin WinWin kampanyası kapsamında gerçekleştirilen canlı yayında Mesut Özil hakkında sunucu Acun Ilıcalı ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç arasında bir diyalog geçti.

Mesut Özil ile 3 saat geçirdiğini söyleyen Acun Ilıcalı, "Mesut'un Arsenal ile 2 yıllık sözleşmesi var ama dün akşam birlikteydik ve şunu anladım. Mesut bir gün Fenerbahçe forması giyecek" dedi.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un "Bu sene gelmeyecek mi diyorsun?" sorusuna ise Acun Ilıcalı, "Arsenal ile sözleşmesi bulunuyor" dedi. Bunun üzerine Ali Koç, "O zaman telefonla bağlanalım, iki sene sonra için söz alalım" iifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...