Fenerbahçe Haberleri | Mesut Özil'in sakatlığı ne?

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Süper Lig’e verilen milli arada Antalya’da gerçekleştirilen kampta basın mensuplarıyla bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi. İki yönlü bir orta saha takviyesi yapabileceklerini söyleyen Kartal, Mesut Özil'in bu sezon yeteri kadar oynamamasıyla ilgili de konuştu ve sakatlığıyla ilgili bilgi verdi.

NTV Spor 30.01.2022 - 18:26 | Son Güncelleme: 30.01.2022 - 22:35

Milli ara nedeniyle Antalya'da kamp yapan Fenerbahçe'nin teknik direktörü İsmail Kartal, transferle ilgili olarak, "Orta sahaya baktığımız zaman mevcutta oyuncumuz var. Gustavo düzeldi, iyi durumda ve sakatlığı geçti. Üstüne koymaya başladı, çalışıyor. Mert Hakan sakat, Meyer, Crespo, Sosa ve Zajc isimleri var. 3 günde bir maç oynarsanız bu yeter mi yetmez mi ben de bunları düşünüyorum. Oraya belki daha iki yönlü 6 ve 8 gibi bir oyuncu olabilir gibi düşünüyorum. Bunların hepsi imkan meselesi. Kulübümüzün UEFA kriterlerine uygun bir şekilde hareket etmesi gerekiyor. Devre arası transfer yapmak çok zor. Bu da düşüncelerimin arasında var” dedi.

“İYİ BİR MESUT BİZE KATKI SAĞLAR”

Sezon başında transferi sansasyol yaratan Mesut Özil'le ilgili olarak ise İsmail Kartal, "

“Ben her gün bakıyorum kadroya. 2012-13 sezonunda 64 maç oynadık ligde. Türkiye’de belki de birkaç antrenörden biriyim bu konuda. Dolayısıyla her oyuncuya ihtiyacımız olacak. Herkesin takıma maksimum katkı vermesi gerekiyor, her şeyi düşünmek zorundayım. İki tane 8, 10 numara gibi ve tek 6 numara ile oynayalım dedik. Biz bunu denedik bir maçta. Daha sonra kendi normal düzenimize geçtik. Orada tıkandığımızı gördük. İkinci yarı daha anlaşılabilir bir oyun sistemine geçtik ve başarılı olduk. İrfan Can tamamen 8, 10 numara profilinde bir oyuncu. Orada Mesut var, şu anda tedavisi sürüyor. Düzelince iyi bir Mesut her zaman bize katkı sağlar. Bize daha çok biraz daha 6 ve 8 numara gibi oyuncu olursa iyi olabileceğini düşünüyorum. Orada Mesut, İrfan var. Bizim o tarz oyuncularımız var. Çok sıkışırsak Zajc’ı kaydırabiliriz, yapabiliriz bunları. Rakibe göre maça göre oyuncuları kaydırıyoruz. Birbirlerini tamamlayacak oyuncuları oynatmaya çalışıyoruz" dedi. 


“MESUT EN İYİSİNİ ORTAYA KOYAMADI”
Mesut Özil'in sakatlığıyla ilgili olarak ise İsmail Kartal, "Bence Mesut en iyisini ortaya koyamadı. Belinde bir problem vardı. Sürekli telefonda görüşüyorum. İnşallah bu son yapılan tedavisinden sonra Mesut’un çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Dünya çapında bir oyuncu ve kalitesi tartışılmaz. Ama takımda kaliteli büyük futbolcuların her zaman olması gerekiyor. Onların da biraz daha sorumluluk alması lazım. Türkiye ligi sert bir lig, kolay bir lig değil.

Sürekli futbolculara yapmak istediklerini anlattığını kaydeden İsmail Kartal, "Bazı şeyleri doğru yapıyorlar onay veriyorum, eksik yaptıkları bazı yerlerde de bunu daha iyi nasıl yapabilirsin, bunu yaparsan daha yukarı çıkabilirsin, hem kendin hem takım bundan pozitif yönde etkilenebilir şeklinde konuşuyorum. Bir de görüntülerle gösteriyoruz. Her şey çok net. 3 tane maç var elimde benim kendi referansımla ilgili, iki beraberlik bir galibiyet. O maçta oyuncularında olumlu olumsuz referansı var. İkisini de gösteriyoruz ders çıkartıp doğruyu bulalım diye. Bireysel bir şey yapamayız. Hep birlikte hareket edersek bunu başarabileceğimizi görürüz" ifadelerini kullandı. 

Sayfa Yükleniyor...