MHK'den yorum: Enner Valencia'nın gördüğü kırmızı kart doğru mu?

Konyaspor - Fenerbahçe maçında Enner Valencia'nın gördüğü kırmızı kart doğru mu? MHK cephesi pozisyonu değerlendirdi.

NTV Spor 30.08.2022 - 23:25
MHK'den yorum: Enner Valencia'nın gördüğü kırmızı kart doğru mu?
DHA

Süper Lig'de hakem kararları artık Merkez Hakem Kurulu () yetkilileri tarafından televizyonda değerlendiriliyor.

Haftanın çok konuşulan kararları, beIN SPORTS'un Kuralına Göre programında Merkez Hakem Kurulu Başkan Vekili ve TFF Hakem Eğitimi Danışmanı tarafından analiz edildi. 

- maçının hakem kararları, programda değerlendirildi.

- 'nın kırmızı kartı doğru mu?

🗣Hugh Dallas: Stadyumların her yerinde artık kameralar var. VAR bu tür pozisyonları birçok açıdan süzebilecek, kaçırmayacaktır. Hakem burada son derece iyi yaptı pozisyonu yakalayarak ama yakalayamasa da VAR hızlı bir şekilde hakemi uyarıcaktı. Hakem ardından kırmızı kart gösterecekti. Herkes izliyor, oyunculara bir daha böyle davranmamalarını tavsiye ederim.

🗣Murat Ilgaz: Burada hakem hisleriyle bir şeyler olabileceğini gördü. İyi hakemlerin özelliklerinden biridir. Olay olduktan sonra müdahale değil olabilecekleri önceden görme ve tedbir almadır. Burada hakemin önceden tedbir alma söz konusu değildi ama olabilecekleri hissetti ve kendisi bu kararı verdi. Bu maçta 17 kamera vardı. Bu gözden kaçan bir olay olsa da mutlaka VAR tespit edecekti.

İkinci sarı kartların yüzde 100'ün üzerinde doğru olması gerektiğini belirten Murat Ilgaz, Konyasporlu Adil Demirbağ'ın ikinci sarı kartla oyun dışı kalmasının doğru bir karar olduğunu ifade etti. Hugh Dallas ise hakemleri sık sık uyararak ucuz sarı kart göstermemelerini istediklerini söyledi.

- Enner Valencia kaç maç ceza alacak?

Fenerbahçe'de Konyaspor maçında kırmızı kart gören Enner Valencia, "kural dışı hareket" maddesinden Profesyonel Disiplin Kurulu'na tedbirli sevk edildi. Golcü oyuncu en az 2 maç ceza alacak.

Ekvadorlu oyuncu, sert ve ciddi faulden ceza alırsa 2 ila 4, şiddetli hareketten ceza alırsa 3 ila 6 maç arasında sahalardan uzak kalacak.

PFDK'ya tedbirli sevk edilen Fenerbahçeli oyuncu, beşinci haftada oynanacak Kayserispor maçında forma giyemeyecek.

Konyaspor maçında Adil Demirbağ ile yaşadığı tartışmanın ardından rakibine müdahalede bulunan Valencia, 22'nci dakikada kırmızı kartla oyun dışı kalmıştı.

Sayfa Yükleniyor...