Milan'dan Ukrayna halkına destek kampanyası

İtalyan devi Milan, eski Ukrayna'lı forveti Andriy Shevchenko'nun desteğiyle Rusya'nın işgalinden etkilenen Ukrayna halkı için yardım kampanyası başlattı.

NTV Spor 11.03.2022 - 16:33
Son Güncelleme: 11.03.2022 - 16:52
Milan'dan Ukrayna halkına destek kampanyası

, eski yıldız oyuncusu Andriy Shevchenko'yu onurlandırmak için yaptıkları bağış kampanyasının tüm gelirini halkına bağışlayacak.

Resmi internet sitesinde 'Special Edition - Ukrayna için Manchester 2003' adıyla satışa çıkarılan formanın arkasında 'Shevchenko 7' yazısı yer alıyor. Tasarımın Milan'ın 2002-03 Şampiyonlar Ligi finalinde giydiği formadan ilham aldığı belirtildi.

Özel tasarım formanın omuz ve göğüs kısmında Ukrayna bayrağının renkleri bulunuyor. Formanın göğüs kısmında ise 'AC Milan for Peace' yazısı yer alıyor.

İtalyan kulübünün resmi sitesinden yapılan açıklamada, "Kulübümüz, Ukrayna'da savaşta etkilenen ve ülkeden kaçmak zorunda kalanlar için Ulusal Dernekler aracığıyla bir bağış kampanyası başlattı. Herkese açık olan bağış toplama kampanyası, savaştan etkilenenlere acil durum kitleri, ilaçlar ve ilk yardım malzemeleri sağlamak amacıyla başlatıldı." ifadeleri kullanıldı.

 

AC Milan, formayı resmi sitesinde 50 € karşılığında satışa sunuyor ve alıcılar satın alma sırasında 15 €, 30 € veya 50 € daha bağışta bulunabiliyor.

Sayfa Yükleniyor...