Milan'ın dev derbi öncesi Rafael Leao'suz planı hazır

Milan Teknik Direktör Stefano Pioli, Şampiyonlar Ligi yarı finali ilk ayağında Inter ile oynayacakları müsabaka öncesi açıklamalarda bulundu. Pioli, yıldız oyuncuları Rafael Leao'nun da benzersiz özelliklerinin olduğunu ancak forma giyemezse başka şekilde oynayacaklarını kaydetti.

Bora Eğriçayır - NTV Spor 09.05.2023 - 20:13
Son Güncelleme: 09.05.2023 - 20:30
Milan'ın dev derbi öncesi Rafael Leao'suz planı hazır

UEFA Şampiyonlar Ligi yarı finalinde ezeli rakibi ile karşılaşacak , ev sahibi olacağı ilk maçın hazırlıklarını tamamladı.

Dev müsabaka öncesi Milan son antrenmanını yaparken, Teknik Direktör Stefano Pioli de basın toplantısı düzenledi.

Milan'ın teknik direktörü Pioli, "Zor bir maç çünkü Şampiyonlar Ligi yarı finali ama aynı zamanda buna hazırlanmak, bunu yaşamak ve oynamak harika bir şey. Oyuncularıma konsantrasyon ve kararlılığın yanı sıra bu tür anları yaşamanın mutluluğunu da aktarmaya çalıştım. Oyunun 180 dakikalık bir oyun olduğunu göz önünde bulundurarak her şeyimizi vermemiz gerekiyor." dedi.

ŞAMPİYONLAR LİGİ HABERLERİ

'Devler Ligi'nde iyi bir sezon geçirdiklerini dile getiren Pioli, "Şampiyonlar Ligi'nde iniş-çıkışlar yaşamadık. Olağanüstü bir yol yaptık. Hiçbirimizin bugüne kadar yapamadığı bir final istiyoruz. Hırsımız ve motivasyonumuz en üst seviyede." diye konuştu.

Sahaya her zaman en iyi dizilişle çıkmak istediğini anlatan Pioli, yıldız oyuncuları 'nun da benzersiz özelliklerinin olduğunu ancak forma giyemezse başka şekilde oynayacaklarını kaydetti.

Kimin favori olduğu sorusunu Pioli, "Başkalarına göre favori Inter ama biz esas bunun için oynamak istiyoruz. Tottenham ve Napoli’yi eledik, herkesi eleyebiliriz." yanıtını verdi.

Pioli, taraftarlarının desteğine vurgu yaparak, "Tam anlamıyla dolu ve büyük bir enerji veren bir stat görmeyi bekliyoruz. İlk dakikadan son dakikaya kadar sahaya her şeyimizi vermeye çalışacağız." yorumunu yaptı.

İTALYA LİGİ HABERLERİ 

Sayfa Yükleniyor...