"Milli takım konusu hiçbir zaman pazarlık konusu ve tercih meselesi değildir"

Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin milli takım tercihinin nedenini açıkladı.

NTV Spor 08.04.2022 - 13:46 | Son Güncelleme: 08.04.2022 - 13:56

Antalyaspor Teknik Direktörü Nuri Şahin, Tivibu Spor'da Çiğdem Günal'ın sorularını yanıtladı. 33 yaşındaki çalıştırıcı milli takım tercihinden, Fatih Terim konusuna kadar birçok konuda görüşlerini paylaştı.

Türkiye Milli Takımı'nı oynamasını yorumlayan Şahin, "Milli takım konusu hiçbir zaman pazarlık konusu ve tercih meselesi değildir. Ya Türk’sündür ya değilsindir" dedi.

Kariyerinde birçok teknik direktörle çalışan Nuri Şahin, Fatih Terim ve Jose Mourinho hakkında da açıklamalarda bulundu. 

Eski milli futbolcu, "Fatih Terim ve Jose Mourinho, soyunma odası konuşmalarında maç kazanan teknik direktörlerdi. Fatih Terim'in farklı bir aurası var. Her büyük liderde olması gereken bir aura. Bazı hocalardan ne yapmam gerektiğini bazı hocalardan ne yapmamam gerektiğini öğrendim." diye konuştu.

Nuri Şahin, Vitor Pereria'nın 3'lü sistemine övgüde bulunurken çok şey öğrendiklerini söyledi. Şahin, "Fenerbahçe, Pereira döneminde çok izlediğimiz bir takımdı. Önde baskı konusunda onlardan çok şey öğrendik." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...