Montella yorumu: "Ben çok umutlu değilim..."

Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörlüğüne Vincenzo Montella getirildi. Değişikliği değerlendiren Ersun Yanal, "Ben çok umutlu değilim." dedi.

Haber Merkezi - NTV Spor 21.09.2023 - 20:00
Montella yorumu: "Ben çok umutlu değilim..."

Türkiye A Milli Takımı'nda teknik direktör Stefan Kuntz'un yerine son olarak Adana Demirspor'da görev alan göreve getirildi. İtalyan çalıştırıcı ile 3 yıllık sözleşme imzalandı.

Teknik direktör , beIN SPORTS ekranlarında 'da yapılan değişikliği yorumladı ve doğru bir karar olmadığını söyledi.

"Bu değişiklikler katkısa bulunacaksa, hepimiz mutlu oluruz. Ama görüyorum ki, Milli Takımların oluşumundan bu yana 60'tan fazla teknik direktör eskiten ve modern futbolda 2002 Dünya Kupası'na katılan ve Avrupa Şampiyonaları için 1900'ların sonuna kadar bekleyen bir Milli Takım. Sistem ve disiplinden sürekli süreci yönetme işi olmadığı sürece daha çok değişiklik yapacağımızı düşünüyorum. Mesele en üstteki Milli Takım'ı oluşturan unsurları bir araya getirmek değil. Mesele bu unsurları bir araya getirecek alt taraftaki koordinasyonu yapmak olacaktır. Milli Takım maalesef hala bir teknik direktör çıkaramadıysa... Dünya Kupası'na katılan tüm hocalar yerliydi. Milli takımı temsil etmek bir yabancıya düşüyorsa, bundan bizim ders çıkarmamız gerekiyor. Yönetenlerin de oturup düşünmesi gerekiyor. Hayırlısı olsun. Ben çok umutlu değilim. Bir turnuva devam ederken yarıda kesmek... Böyle bir hata yapıldıysa, bu seçimi yapanlar nerede?"

Sayfa Yükleniyor...