Moreno'dan Luis Enrique'ye cevap

Luis Enrique ile 9 yıl birlikte çalışan Robert Moreno, İspanyol teknik adamın sözlerine cevap verdi.

NTV Spor 29.11.2019 - 09:03
Son Güncelleme: 29.11.2019 - 09:54
Moreno'dan Luis Enrique'ye cevap

'nda yaşanan teknik direktör krizinde son açıklama 'dan geldi.

'Sadatkatsizlik' suçlamalarına düzenlediği basın toplantısında cevap veren Moreno, Luis Enrique'nin kendisini çirkin kelimelerle itham ettiğini söyledi.

Enrique ile yaptığı görüşmeler hakkında konuşan İspanyol teknik adam, "Beni çirkin ve affedilemez kelimelerle yaftaladığını düşünüyorum. Luis Enrique ile yaptığımız ilk toplantıda, yapmam gerekeni yaptığımı ve benimle gurur duyduğunu söyledi. Sonra desteğimi iletmek için bir toplantı yapmasını istedim. Daha önce de söylediğim gibi geri dönmeye karar verirse kenara çekileceğimi söyledim. Ancak artık beni istemediğini söyledi. Şoktaydım. Ekibe haber verdim ve neyi yanlış yaptığımı merak ettim." dedi.

Moreno, EURO 2020 grup elemelerinde İspanya'nın başında çıktığı 6 maçta, 4 galibiyet ve 2 beraberlik almıştı.

NELER YAŞANMIŞTI?
İspanya Milli Takımı'nın teknik direktörlüğüne 9 Temmuz 2018'de getirilen Luis Enrique, ailevi sorunların ortaya çıkmasıyla EURO 2020 F Grubu'nda 26 Mart'ta oynanan Malta-İspanya maçında takımın başında yer alamamış, milli takım kampından ayrılarak Barselona'ya dönmüştü.

Bu tarihten itibaren milli takım ile bağlantılı çalışmalara katılmayan Enrique, 7 Haziran'daki Faroe Adaları ve 10 Haziran'daki İsveç maçlarında da takımın başında görev yapamamıştı.

İspanya Federasyonu, Luis Enrique'nin yerine 19 Haziran'da Robert Moreno'yu getirmişti.

Kemik kanseri teşhisi konulan 9 yaşındaki kızının tedavisi dolayısıyla milli takımı bırakan Luis Enrique, 29 Ağustos'ta kızının vefat ettiğini duyurmuştu.

2020 Avrupa Şampiyonası Elemelerinde F Grubu'ndan ilk sırada çıkan İspanya, 30 Kasım'da yapılacak Avrupa Şampiyonası kura çekimine 1. torbadan katılacak.

Sayfa Yükleniyor...