Mourinho Brezilya'yı istemedi!

Jose Mourinho, Manchester United'dan ayrıldıktan sonra daha rahat bir takımda çalışmak istediğini söyledi. Portekizli menajer, Brezilya Milli Takımı’nı çalıştırmanın da sanıldığı kadar kolay olmadığı kanaatinde.

NTV Spor 31.03.2017 - 11:24

Manchester United Menajeri Jose Mourinho, çalıştırıcılık kariyeri ve Dünya Kupası elemeleriyle ilgili Brezilya basınına açıklamalarda bulundu.

Portekizli teknik adam, United'daki görev süresinin sona ermesinin ardından stres seviyesi daha düşük bir takımda çalışmayı arzuluyor. Brezilya Milli Takımı'nın başına geçmek isteyip-istemediği şeklindeki bir soruya "Aslında bu çok harika olur. Her teknik adam, dünyanın en iyi takımlarında çalışmak ister. Ama Brezilya'nın başında olmak çok zor. Çünkü her Brezilyalı aslında bir milli takım teknik direktörüdür. Ve her gazeteci mevcut teknik direktörden daha iyisinin var olduğuna inanır. Bu nedenle Brezilya'yı çalıştırmak sanıldığı kolay değil" şeklinde yanıt verdi.

Dünya Kupası elemelerini de değerlendiren Mourinho, Güney Amerika'da oynanan maçları daha büyük bir keyifle takip ettiğini söyledi.

Güney Amerika elemelerinde mücadele eden takımların daha denk olduğu değerlendirmesinde bulunan Mourinho, "Avrupa elemeleri gerçekten şaka gibi. Ben ciddiye alınan maçları severim. Avrupa'daki maçların hoşuma gittiğini söyleyemem" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...