Munir, Belhanda ve Dirar ile oynamak istiyor

Barcelona'da yıldızı parlayan Munir El Haddadi kariyerini Alaves'te sürdürüyor. 22 yaşındaki futbolcu, Dünya Kupası'nda Belhanda ve Dirar'ın da yer aldığı Fas'ta oynamak istiyor ama 2014'te İspanya Milli Takımı formasını Makedonya karşısında 13 dakika giymiş olması bunu engelliyor

NTV Spor 08.12.2017 - 13:50 | Son Güncelleme: 08.12.2017 - 13:56
Munir El Haddadi, bu sezon düşme hattında yer alan Alaves ile 13 resmi maçta üç gol attı; üç de asist yaptı.

Yıldızı Barcelona'da parlayan, kariyerini kiralık olarak Deportivo Alaves takımında sürdüren Munir El Haddadi, gelecek yaz Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası'nda Fas Milli Takımı forması giymek istiyor. Türkiye Süper Ligi'nden Belhanda, Dirar, Boutaib, El Kabir ve Saadane gibi isimlerin de yer aldığı Fas kadrosu için Munir'e izin çıkmış değil. Çünkü 22 yaşındaki futbolcu, 8 Eylül 2014'te İspanya formasıyla Makedonya karşısında 13 dakika forma giymişti.

Hem İspanya hem de Fas vatandaşı olan Munir El Haddadi, Fas Futbol Fedrasyonu yetkilileri ile sürekli telefonla görüştüğünü ve İspanya forması giymiş olmasına karşın Fas ile Dünya Kupası'nda oynamak için FIFA'dan izin beklendiğini söyledi.

Munir'i Makedonya maçında 13 dakika oynatan dönemin İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque, "Onun şu anda Fas forması giyememesinden kendimi sorumlu hissediyorum" derken genç futbolcu da, "Fas ile Dünya Kupası'nda oynamayı çok istiyorum. Zor bir grup. İlginç bir rastlantı ama İspanya ile aynı grupta yer almak da çok heyecan verici.

Dünya Kupası finallerinde B Grubu'nda Fas, İspanya, Portekiz ve İran yer alıyor.

İZİN ÇIKTIĞI ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

İspanyol ve Fas gazeteleri Munir El Haddadi'nin Fas Milli Takımı forması giymesine FIFA'nın izin verdiğini Haziran ayında yazmışlardı. Ama o günden beri FIFA hala bu konuda resmi kararını açıklamadı.

Sayfa Yükleniyor...