Murat Sancak başkanlıktan neden istifa ettiğini açıkladı

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak, görevinden istifa ederek başkanlığı Metin Korkmaz'a devrettiğini duyurmuştu. Sancak bu kararının nedenini açıkladı.

Haber Merkezi - NTV Spor 27.02.2024 - 13:10
Son Güncelleme: 27.02.2024 - 13:16
Murat Sancak başkanlıktan neden istifa ettiğini açıkladı

'un başkanı sürpriz bir kararla görevini bıraktığını açıklamıştı. Başkanlığı Metin Korkmaz'a devreden Sancak bu kararının nedenini açıkladı.

MURAT SANCAK: ÇETELERLE MÜCADELE ETMEK EN BÜYÜK HEDEFİM OLACAK

Murat Sancak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bazı sosyal medya hesaplarında,başkanlığı devretmemin sebebin anlamayanlar olmuş, söyleyeyim anlayacakları dilden. Hak arandığında terbiye etme aracı olarak cezalar kullanıldığı ve bu cezalar tek seferde 365 gün toplamda da 5 yılda 730 gün bulduğunda hak mahrumiyetine maruz kalınıyor. 2 yılda yasa çıktığı günden itibaren 372 gün oldu. 2 yılda, kalan 3 yılda hayda hayda alırdım 358 gün daha bu yüzden başkanlığı ve görevlerimden ayrıldım. Bu çetelerle,şebekelerle mücadele etmek en büyük hedefim olacak" dedi.

"İNSAN HAYATTA BİR KEZ OLUR"

Sancak açıklamasının devamında, "İnsan hayatta bir kez ölür,her gün ölünmez,bunlar her hafta komaya sokuyorlar herkesi,bu nedenle hodri meydan dedim. Önümüzdeki haftaya resmi süreçler bitince görüşeceğiz ya bu sistemi yıkıp yenisini inşaa etmeye yardımcı olacağım ya da en azından bu çeteleri kendilerine getirip ayıklanması gerekenleri,ayıklamalarına yardımcı olmuş olacağım İnşallah." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...