"Mustafa Cengiz'in büyük çabalarıyla Florya'yı geri aldık"

Eski Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurulda konuştu.

NTV Spor 31.07.2022 - 16:50
Son Güncelleme: 31.07.2022 - 16:54

Eski Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak, genel kurulda Florya ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Eski Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak daha önceki konuşmacıların Florya'nın imarının olup olmadığını sorduklarını hatırlatarak, "Evet biz, rahmetli başkan Mustafa Cengiz döneminde, mekanı cennet olsun, bütün yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla, başta Mustafa Cengiz'in büyük çabalarıyla beraber, elimizden giden Florya'yı tarla olarak verdik ve imarlı bir şekilde geri aldık." dedi.

Bu kürsülere çıkan insanların kendilerini o dönem eleştirdiklerini ve "Florya geri alınır mı?" diye sorduklarını da vurgulayan Albayrak, "Çıktım, 'geri alıyorum' dedim ve şu anda Florya'ya Galatasaray'ın kurtuluşu olarak bakılıyor. Ne mutlu beraber çalıştığımız için. 'Adayı muhakkak çözeceğiz' demiştim. Şükür olsun Allah'ıma onu da çözdük, onun da temelini mekanı cennet olsun beraber çalıştığım Mustafa Cengiz başkanımla beraber, şampiyonluk da yaşamıştım. Adayı bu şekilde bizden sonran gelen Dursun başkan, önceki dönemde de Burak başkanla (Elmas) beraber Galatasaray'a kazandırdık." değerlendirmesinde bulundu.

"Başkanın bütün projelerine kefilim"

Dursun Özbek'in Galatasaray için her şeyi yapabileceğine inandığı bir başkan olduğunu ve daha önce kendisini projelerini gerçekleştirmek üzere başkanlık yapmaya davet ettiğini de vurgulayan Albayrak, şöyle devam etti:

"Riva ve Florya'yı en iyi o biliyordu. İnanıyorum ki Dursun başkanımız bu işleri halledecek. Her zaman her konuda yanlarında olacağımı size burada taahhüt ediyorum. Ne olur Erdem Timur'u küstürmeyelim, daha iki ay oldu. Her geleni burada küstürürsek, elini taşın altına koyan insanları kıskançlıktan dolayı kötülersek, Galatasaray'da yarın öbür gün kimseyi bulamayız. Ben Dursun başkanıma ve ekibine sonuna kadar destek olacağımı, adaya verdiğim söz gibi söz veriyorum. Dursun başkanın da ekibiyle beraber bu yükün altından kalkacağına son derece inanıyor ve güveniyorum.

Galatasaray'ın özlem duyduğu bir ortam vardı ada açılışında. Dursun başkan herkesi çok güler yüzle karşılıyor ve herkesle ilgileniyordu. Hepimizin özlediği Galatasaray bu. Allah bugünden sonra şu salonu ikiye bölünmüş bir şekilde bize görmeyi nasip eylemesin arkadaşlar. Biz bir ve beraber olursak rakip takımlar korksun. Biz salonda ikiye ayrılmadığımız zaman rakip takımlar korksun. Başkanımı destekliyorum, bütün projelerine kefilim, inanıyorum ve ne olur burada önlerine, geleceğimize taş koymayalım. Yönetimin önün açalım. İnanıyorum ki çok güzel işler olacak. Biz Florya'dan çıkarsak daha büyük bir yere geçeceğiz. THY eski yerinden çıktı yeni havalanına gitti, dünyada ikinci-üçüncü havaalanı oldu. Tesisler ne kadar büyük olursa sizin büyümeniz o kadar büyük olur. Biz tesislerimizi Kemerburgaz'a taşımak mecburiyetindeyiz."

Sayfa Yükleniyor...