Mustafa Denizli'nin favorisi Beşiktaş

Eskişehirspor Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Süper Lig'deki şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ı şanslı gördüğünü söyledi. Denizli, ilerleyen dönemde gerekmesi halinde federasyon yönetiminde gerekirse söz sahibi olabileceğini dile getirdi.

NTV Spor 07.03.2017 - 15:54

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un deneyimli Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Spor Toto Süper Lig şampiyonluğunda Beşiktaş'ı avantajı gördüğünü belirterek, "Bunu bırakmak istemeyecektir, bırakması da pek kolay gözükmüyor." dedi.

Galatasaray'da başladığı teknik direktörlüğü Kocaelispor, Türkiye A Milli Futbol Takımı, Fenerbahçe, Manisaspor, Beşiktaş, Çaykur Rizespor ile İran ve Azerbaycan'daki çeşitli takımlarla sürdüren deneyimli teknik adam Denizli, Türk futbolu, Süper Lig, Türkiye A Milli Futbol Takımı, Eskişehirspor ve kariyeri hakkında açıklamalarda bulundu. Denizli, teknik kadrosunda bulunan kişilerin kendisiyle ilk kez çalışmasına önem verdiğini söyledi. Çalıştığı kulüplerde yardımcılığını yapan herkesin antrenörlük yaşamına ilk kez başladığını ifade eden Denizli, şöyle konuştu:

"Bu kişiler, benim bildiğim insanlar. Onlara bir fırsat vermeye çalışıyorum. Ondan sonra genç antrenörler var olan potansiyellerini ortaya koyarsa hepsi belli bir çizgiyi yakalayabilir. Süper Lig'de ve TFF 1. Lig'de daha önce çalıştırdığım takımlarda antrenörlüğümü yapan birçok teknik direktör arkadaşımız var. Bu sayıyı artırırsak mutlu oluruz. Eskişehirspor'da yardımcılığımı yapan Mustafa Doğan da onlardan birisi. Daha önceki örneklere baktığımızda fazla bir yanılgı payımın olmadığını görüyoruz. Bu beni çok mutlu ediyor."

"GALATASARAY ŞAMPİYONLAR LİGİ HEDEFİNİ KOVALAR"
Denizli, teknik direktörlük mesleğine Galatasaray'da başladığını anımsatarak, "Galatasaray okulumuz, yuvamız, evimiz gibi bir yer. 9-10 yılım Galatasaray'da geçti. Büyük takım ve camialar zaman zaman krizler yaşayabiliyor. Galatasaray şu anda krizler yaşıyor. Bunlar çok önemli değil. Galatasaray krizlerin üstesinden gelebilecek bir camia. Beşiktaş maçını kazansalardı ligde çok müthiş bir yarış ortaya çıkacaktı. Türk insanı için keyifli bir yarış ortaya çıkacaktı. Şimdi bu tablo ortadan kalkmış gibi görünüyor. Galatasaray en azından Şampiyonlar Ligi'ne katılma hedefini yıl sonuna kadar kovalar." diye konuştu.-

"BEŞİKTAŞ, KOLAY KOLAY BIRAKMAZ"
Süper Lig'de bir şampiyonluk yarışının bulunduğunu vurgulayan Denizli, Beşiktaş'ın rakiplerinin puan farkıyla önünde olduğunu söyledi.Futbolda her şeyin bir saniyede bile değişebileceğine dikkati çeken Denizli, şunları kaydetti:"Ancak şampiyonlukta Beşiktaş'ın büyük avantajı var. Bunu bırakmak istemeyecektir, bırakması da pek kolay gözükmüyor. Beşiktaş, şampiyonluk yolundaki puan avantajını kolay kolay bırakmaz. Yine de bir yerde her şeyin olabileceği bir futbol dünyası var. Büyük avantajların kaybedildiği zamanlar defalarca yaşandı. Bunları yaşayanlardan biri de Beşiktaş'tır. Bu yıl son derece başarılı bir takım olan Medipol Başakşehir var. Neler olur bilinmez? Medipol Başakşehir de şampiyonluk yarışının içinde. Beşiktaş'ın en yakın rakibi. Arkadan gelen takımların Şampiyonlar Ligi'ne katılma yarışı da önemli. Lig ikinciliği de önemli."

"MİLLİ TAKIM HEDEFİNE VARIR"
Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası için eleme grubunda mücadele eden Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın maçlara iyi başlayamadığını anımsatan Denizli, "Önümüzde zor bir süreç var. Ciddi rakiplerle mücadele ediyoruz. Düşündüğümüz toplam puanın gerisinde kaldık. Bunlar çok önemli değil. Bizi bir üst tura atacak klasman yerini ilk etapta ikincilik, play off için orası görünüyor. Bunu mutlaka başarırız. Türkiye içeride maç kaybetmediği, dışarıda da rakibine mağlup olmadığı zaman hedefine yüzde 100 varır. Bu tablo da çok kolay değil ama örnekleri, yapmışlığı var. Bu defa da yapar." ifadesini kullandı.-

"EURO 2024'E EV SAHİPLİĞİ YAPARIZ"
Mustafa Denizli, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'in, EURO 2024 ev sahipliği için resmi başvuru yapmasını da değerlendirdi.

"Türkiye, Avrupa Futbol Şampiyonası'na rahatlıkla ev sahipliği yapabilecek bir ülke." diyen Denizli, şöyle devam etti:

"Şu anda Türkiye'de insanımıza ve kulüplerimize sunulan imkanlar dünyanın birçok ülkesinde yok. İnsanımız, futbolumuzun gelişmesi için yıllardır Türkiye'nin her yerine statlar yapılıyor. Bunlardan birisi Eskişehir'de. Harika bir stat. Stat projelerinin birçoğu bitti. Devam eden stat inşaatları var. Benim şehrim İzmir de harika bir stada kavuşacak. 2024 yılında Avrupa Futbol Şampiyonasına ev sahipliği yapacağımıza inanıyorum. Her şeyimizle o turnuvaya hazırız."

"ESKİŞEHİRSPOR İLE HEDEFİMİZİ VURACAĞIZ"
Denizli, Eskişehirspor'a belirli düşünceler ışığında geldiğini belirterek, zorlukların üstesinden şehirle birlikte gelmek istediğini dile getirdi.Eskişehir'i aktif sporculuk döneminden beri bildiğini anlatan deneyimli teknik direktör, şunları kaydetti:"Kentin futbola olan tutkusunu, hedeflerini biliyorum. Kulüp başkanı Halil Ünal'a daha önce bir söz vermiştim. 'Uygun ortamda Eskişehirspor'a gelebilirim' demiştim. Sözümü gerçekleştirdim. Zorlu bir yarışın içindeyiz. Bu ligde günlük performanslar bile değişiklik gösterebiliyor. Önümüzdeki haftalarda bir standarda sahip olursak tablo açık. Hedefimiz belli bu hedefi mutlaka vuracağız. Taraftarımız da bizimle birlikte hareket etsin. Biz sözümüzü geriye almayız. Bu sezon sonunda bütün imkanlarımızı kullanarak bizi bekleyen yere gideceğiz. Arada sekmeler olur ancak düşme asla olmaz. Sekmeler bizi hedefimizden uzaklaştırmaz."

"TFF BAŞKANLIĞI YAPMAMIZI GEREKTİRECEK GÜN GELEBİLİR"
Denizli, "Gelecekte TFF Başkanlığı görevi yapmayı planlıyor musunuz?" sorusu üzerine şu yanıtı yanıt verdi:"Onun için bir şey söylemem mümkün değil. Türkiye Futbol Federasyonuna başkanlık yapmamızı gerektirecek bir gün gelebilir. Türkiye'de futbol ile ilgili her birimde görev yapmış bir insanım. Dolasıyla TFF Başkanlığı gibi bir düşünce ortaya çıkarsa, bir gün çıkar mı onu da bilmiyorum, futbolun her kademesinde görev yapan insanlarız. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz."

Sayfa Yükleniyor...