"Nagatomo'nun bonservisini almak istiyoruz"

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, devre arasında İtalyan ekibi Inter'den kiraladıkları ve performansıyla şampiyonluğa önemli katkı sağlayan Japon oyuncu Yuto Nagatomo'nun bonservisini almak istediklerini söyledi.

NTV Spor 21.05.2018 - 19:23
"Nagatomo'nun bonservisini almak istiyoruz"

DHA'ya konuşan Cengiz "Nagatomo'nun bonservisini almayı kesinlikle düşünüyoruz ama İtalyanlardan da korkuyoruz. Talep olunca bilirsiniz artış olur. Kendilerinin oynatmayı düşünmedikleri futbolcu, bizde aynı yerini bulup çiçek gibi açılınca tabii İtalyanlar da bonservisi yükseltmeyi düşünebilir. Haliyle iyi tüccarlar. Biz Nagatomo'yu insan olarak, karakter olarak almayı düşünüyoruz. Kesinlikle Japonya ile Türkiye arasındaki kültürel iş birliğinin de artışına büyük katkıda bulunuyor" dedi.

Teknik Direktörü olarak ligdeki 7. şampiyonluğunu kazanan Fatih Terim'in çalışmalarında titiz davrandığını ifade eden Cengiz, "Hoca bizim gibi Galatasaray'ın kuruşunun peşine düşer. Biz boş, anlamsız, transfer yapmış olmak için transfer yapmayacağız. Nokta atışlar yapacağız. Hocam zaten bu konuya girmiştir. Şubesi tümüyle onun yönetimindedir. Biz profesyonelce düşünüyoruz. Hocamızı Wenger, Ferguson gibi düşünüyoruz. Onun kalıcı olmasını istiyoruz. Hocamız aynı zamanda Divan Kurulu Üyesi. Çok iyi bir Galatasaraylı. Tümüyle ona bırakacağız. Tabii ki o da kulübün mali imkanlarını biliyor. O olanaklar içerisinde biz olabilenin en azamisini yapacağız. Biz Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek için, bu kadro da iyi bir kadro ama bu kadronun Real Madrid, Bayern Münih ile kafa kafaya oynayacak hale gelmesi için mücadele edeceğiz. Hoca ile tekrardan bir araya geleceğiz. Bir stratejik planlama yapacağız. Onun da kafasında var. Bizim zaten ara ara konuşmalarımız var. Tamamen senkronize olacağız. UEFA'dan gelecek karar biraz etkileyebilir ama stratejimizi çok fazla etkilemez" şeklinde konuştu.

Fatih Terim'in çok değişik bir insan olduğunu ifade eden , "Fatih Hoca hırsını yitirmeyen bir insan. Şimdi çok daha sakin. Bütün bu süreçte bize de ister istemez hatalar oldu. Hakem hataları oldu, olaylar oldu. Hiçbirinde Fatih Hoca kendini öne atmadı. Kameralara çıkmadı, söylemlerde bulunmadı. 1-2 defa belki söyledi ama bulunmadı. Biz de söylemedik. Biz de stratejik olarak rakibe saygı, kendine saygı ilkesini kural edindik. Asla rakibimizi kıracak, üzecek bir laf etmedik. Biz de aleyhimize yapılan hataları görüyoruz. Biz bunlarda direkt reaksiyon göstermedik. Biz bunları kötü niyet değil, hata olarak gördük. İnşallah Türk futbolu da hem hakemler hem de yöneticiler açısından iyi düzeye gelir. İnşallah herkesin bir Fatih Terim'i olur" dedi.


Sayfa Yükleniyor...