Neymar turnuvayı kapattı!

Brezilya, Kolombiya maçında iki önemli yıldızını kaybetti... Zuniga'nın sert darbesiyle omurga kemiğinde kırık tespit edilen Neymar turnuvayı kapattı. Kaptan Thiago Silva da cezası nedeniyle yarı finaldeki Almanya karşılaşmasında forma giyemeyecek.

NTV Spor 05.07.2014 - 11:44

Brezilya, Dünya Kupası'nda yarı finale yükseldi ama bundan sonra yoluna en önemli yıldızı Neymar'dan yoksun devam edecek...

Brezilya-Kolombiya karşılaşmasında 54 faulle Dünya Kupası'nın en çok faul yapılan maçına tanıklık eden futbolseverler, mücadelenin son bölümünde Zuniga'nin darbesiyle yerde kalan Neymar'ın sahayı acı içinde sedyeyle terk etmesini de hüzüle takip etti.

Görüntü hiç iç açıcı olmasa da Brezilyalılar, Şili maçında da sert darbelere maruz kalmasına rağmen takım arkadaşlarını yalnız bırakmayan Neymar'dan iyi haber bekliyordu.

Ancak beklenen haber gelmedi... Acilen hastaneye kaldırılan Neymar'ın omurgasındaki kemikte kırık tespit edildi. Milli takım doktoru; yıldız oyuncunun ameliyat olmasına gerek olmadığını ancak turnuvayı kapattığını açıkladı. Hücumda zaten zorlanan Brezilya'nın 4 gollü Neymar'ın yokluğunda nasıl bir performans göstereceği merakla bekleniyor.

Brezilya yarı finalde sadece Neymar'ı aramayacak. Kolombiya maçında gördüğü sarı kartla cezalı duruma düşen savunmanın temel direği Thiago Silva da Almanya karşısında takım arkadaşlarını yalnız bırakacak.

 

Sayfa Yükleniyor...