Nicolo Zaniolo'nun sözleşme şartları neler?

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Nicolo Zaniolo'nun transferiyle ilgili, "Zaniolo'nun bonuslar çıktığında maliyeti 15 milyon Euro." dedi.

NTV Spor 28.03.2023 - 21:08
Son Güncelleme: 29.03.2023 - 00:50
Nicolo Zaniolo'nun sözleşme şartları neler?

Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, TV100'e açıklamalarda bulundu.

Zaniolo'nun sözleşme şartlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Erden Timur, "Yaz transfer döneminde de aynı şeye bakıyorduk. Son gün hangi transferde sorun olur ona bakıyorduk. Türkiye'ye oyuncuları makul maliyetlerle getirebilmek için bir sorun olması gerekiyor. Ya kulüp izin vermeyecek ya da oyuncu sorun yaşayacak kulübüyle. Ya da kulüp oynatmayacak. Zaniolo'nun sözleşmesinin bitmesine 1.5 yıl vardı. Bournemouth'a gitmek istemiyor. Premier Lig'de düşmeye oynayan bir takıma gitmek istemiyor. Böyle olunca Roma taraftarları Zaniolo'ya tepki gösteriyor. Bizim de baktığımız bu tarz yaşanmış şeyler. Roma 6 ay oynatmayacaktı. Sözleşmesinin bitmesine 1 yıl kalan ve 6 ay oynamayan bir oyuncu bir daha 30 milyonları bulamaz. Dolayısıyla gitmesine izin vermeleri gerekiyordu. Biz görüşmeler yaptık." dedi.

İtalyan oyuncunun sözleşme şartlarıyla ilgili Erden Timur şu ifadeleri kullandı, "5 yıl vadeyle olan sözleşme ve 15 Kasım 2023 ilk ödemesi. 526 bin 300 Euro son 16 ya kalırsa Şampiyonlar Ligi'nde ve Zaniolo bunların yüzde 50'sine forma giyerse. İki defa oluyor ve bunun toplamı 1 milyon 52 bin Euro. Bunun tekrarlanması durumunda da aynı bonus. Çeyrek finale kalırsa yine 1 milyon, yarı finale kalırsa 1,5 gibi. Bu turnuvalarda Zaniolo'nun oynadığı maçların yüzdesine bağlı olarak bonuslar toplanırsa 30 milyon oluyor. Galatasaray Türkiye Kupası'nı alırsa 780 bin Euro ve oyuncunun oynaması şartı. Milli takımda yarı finale ve finale kalması halinde de bonuslar var. Ballon d'Or'u kazanması, Şampiyonlar Ligi'nin kazanılması gibi maddeler var. Ulaşılması çok zor bonuslar var. Bunların hepsinin olma ihtimali yüzde 10 değil. Diyelim ki Galatasaray çeyrek final oynadı, o zaman hemen verin helali hoş olsun. Zaniolo'nun bonuslar çıktığında maliyeti 15 milyon Euro."

🟡🔴 GALATASARAY HABERLERİ

Fenerbahçe'nin Zaniolo'ya daha fazla para teklif ettiğini belirten Erden Timur, "Biz başka takımların transferlerinde devreye girmedik. Fenerbahçe, bizden çok daha fazla para teklif etti. Biz oyuncuyu ikna etmiştik, oyuncu da Galatasaray'da oynamak istedi. Fenerbahçe'nin teklifi 16 milyon euro bonservis. Bonuslarla birlikte 21 milyon euro. Gerçekleşebilir bonuslarla birlikte, bizim teklifimiz 17 milyon euro olsun. Fenerbahçe'nin teklif ettiği net bonservis ile birlikte, aramızda 1 milyon euro fark var. Icardi de aynı durum oldu. Fenerbahçe'nin Icardi ve Zaniolo için ne teklif ettiğinin belgeleri var." açıklamasında bulundu.

"Sinirle söylenen bir şeydi"

Erden Timur, Alanyaspor maçının ardından yaptığı açıklamalarla ilgili, "Alanyaspor maçı sonrası çıkıp yaptığım konuşma yanlıştı. Bu lig bu şekilde biter mi diye söylemiştim. Sinirle söylenen bir şeydi. Sonrasında bu sözlerin maksadını aştığını söyledim ve özür diledim. Tecrübesizlik ve sinirle söyledim. Birbirimizin insan olduğunu unutuyoruz. Benimki maksadını aşan şeylerdi, bunun sürekli gündeme getirilmesi de maksatlıydı." ifadelerini kullandı.

Gayrimenkul projeleriyle ilgili ise Erden Timur, "Burak başkanın zamanında böyle bir şey iletmiştik. Dursun başkan da önceki döneminde gayrimenkul projeleri yapan kişidir. Onun da başkan olmasıyla bunlara hız verildi. Galatasaray'ın yaklaşık 400-450 milyon dolar civarında bir fona ihtiyacı var. Bunu sağlamadığınız sürece çözmüş olmuyorsunuz. İnsanın ilk amacı şampiyonluktan önce bunu çözmek olur. Bunu yapamam dersen istifa edersin, kabul ediyorsun bunu çözmekle yükümlüsün. İstifa etmiyorsan da seçime gidersin. Biz, parasıyla gayrimenkul aldık ve üzerinden Galatasaray olan bir gayrimenkul aldık. Ana faaliyetinden para kazanmıyorsan faaliyet dışı bir alandan para kazanman gerekiyor. Sonrasında da ana faaliyeti kârlı hale getirmeniz lazım." dedi.

"Mevcut pozisyonların hepsine bakılsın"

Erden Timur, yabancı hakemle ilgiliyse , "Şunu niye yapmıyoruz anlamıyorum. 3 büyük takım da uluslararası hakem seçsin ve bir hakem triosu tarafsız olarak baksın. Mevcut pozisyonların hepsine bakılsın. Yabancı hakem olsun dedik. Belirli sayıda Türk hakem olsun belirli hakemler yabancı olsun. Farklı yöntemler denemek gerekiyor." açıklamasında bulundu.

Başkanlık hayali olup olmadığıyla ilgili soruya ise Erden Timur şu yanıtı verdi, "Kim istemez? Bir takımı iyi tutan her taraftarın hayali vardır. Kulüp başkanlığı çok önemlidir ama bir dünya hedefidir. Başka bir amaç için çabalamak güzel. Gönlüm ister ama insanın amacının öyle şeyler olmaması gerekir."

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Okan Buruk'a ilişkin ise Erden Timur, "Çok iyi kalpli bir insan. İyi kalpli insanlar bir araya geliyorsa bir şekilde sonucu güzel şeylerle bitiyor. Oyuncular da bunu fark ediyor. Dostluğu çok başka. " dedi.

Erden Timur ayrıca şunları söyledi, "Hiç kimseyi tahminle suçlayamazsınız. Hepimiz ön yargılıyız. Dersine çalışır bakarsın. Kamera sistemlerinin incelenmesini istedim. 16 kamera var. Galatasaray'ın lehine ve aleyhine kaç açı var diye istatistik çıkarttık. Diğer kulüplerle baktığımızda arada uçurum var. 10. haftadaki basın toplantısının ardından bu uçurum azalıyor. Aynı kuruluştan istatistiki verileri alıyoruz. Opta'ya göre aleyhe açılarımız ve pozisyonlarımız fazla. Rakibin lehine olan yani Galatasaray'ın aleyhine olan. Şikayet ettiğimiz konu bu. Kendimizle ilgili pozisyonu önemseseydik 85. dakikadaki kırmızı kart için bir tane açıklama yapardık. Uzatma dakikaları için rakiplerimiz açıklama yaparken biz kırmızı kart için mi açıklama yapmayacağız? Yüzde 100 haklı olsa bile bir kurumun başkanı basınla böyle bir irtibat kuramaz. Resmi olarak yazı gönderebilir, uyarabilir. Pozisyonun görüntüsünün eksik olduğunu göstermek yanlıştır. Başından beri bundan şikayetçiyiz."

Sayfa Yükleniyor...