TFF Başkanı Nihat Özdemir'den Avrupa Süper Ligi açıklaması: "Ceza uygularız"

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, futbol dünyasını altüst eden Avrupa Süper Ligi hakkında konuştu.

NTV Spor 20.04.2021 - 13:12
Nihat Özdemir'den Avrupa Süper Ligi açıklaması: "Ceza uygularız"

tartışmaları devam ederken Başkanı 'den konuyla ilgili açıklaması geldi.

Fox Haber'e konuşan Özdemir, hiçbir Türk takımının yeni organizasyona katılamayacağını belirtti.

Avrupa Süper Ligi'ne katılacak takımlar için gerekli kararları alabileceklerini ifade eden Özdemir, "Biz Türkiye olarak yekvücut UEFA’nın yanındayız, futbolun kaosa dönmesini istemiyoruz. Hiçbir Türk kulübü, Avrupa Süper Ligi’ne katılmayacak. Eğer bir takımımız söz konusu turnuvaya katılırsa biz de UEFA’nın cezalarını uygularız. Biz 55 federasyon olarak UEFA’nın yanındayız" diye konuştu.

Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpool, Tottenham, Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid, Juventus, Milan ve Inter, Avrupa Süper Ligi'nin kurulması konusunda anlaştıklarını duyurdu.

TFF'DEN AÇIKLAMA
Türkiye Federasyonu, bazı dev kulüplerin açıkladığı ‘Avrupa Süper Ligi’ projesine karşı çıktıklarını açıkladı. Resmi sitesinden yayımlanan açıklamada, TFF’nin FIFA ve UEFA’nın yanında olduğunu belirterek, şu ifadelere yer verildi:

"Bazı Avrupa kulüpleri tarafından oluşturulduğu ilan edilen Avrupa Süper Ligi projesi ile ilgili gelişmeleri büyük bir endişe ile takip etmekteyiz. Dünya futbolunun geleceğini bütünüyle tehlikeye atacak bu anlamsız teşebbüsü kabul edilemez buluyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak, başta futbolumuzun çatı kurumları olan FIFA ve UEFA olmak üzere tüm paydaşlar ve bu spora gönülden bağlı olan futbol ailesinin her ferdinin yanında olduğumuzu açık bir şekilde beyan ediyoruz. Bu kapsamda, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve Yönetim Kurulu’na inanıyoruz, alacakları kararı sonuna kadar destekliyoruz. Önemli olan, zor zamanlardan geçtiğimiz bu süreçte, bu oyunun geleceği için bireysel değil birlik beraberlik içerisinde hareket etmek ve bu yönde kararlar almaktır. Futbolun geleceği adına, söz konusu oluşumda yer alan kulüpleri, başlattıkları bu ayrılıkçı eylemden bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz.

Yalnızca kendi çıkarlarını düşünen bu harekete haklı bir tepki gösteren Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’na sergiledikleri bu duruş için Türk futbolu adına teşekkür ediyoruz."

Sayfa Yükleniyor...