Fatih Terim'den Maicon yorumu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 3-2 kazandıkları Aytemiz Alanyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

21.04.2018 - 21:56 | Son Güncelleme: 22.04.2018 - 10:07

Yayıncı kuruluşa konuşan Fatih Terim, oyuna sonradan girip skoru 3-2'ye getiren golü atan Sinan Gümüş'ün performansını değerlendirdi. Terim "Maçtan önce Sinan ile Yasin ile konuştum. Odama çağırdım takım ısınırken. Kupa maçının üzerindeki o sevimsiz havayı almak için. Çok da doğru oldu. İyi iş yaptı. 'Böyle olmalı' demiştim kendisine de. Çok mutluyum ikisi adına. Üzerindeki kara bulutları atmış oldular. Onlara ihtiyacımız var bizim. Bazı oyuncularımızın fiziksel ve mental olarak da yorulduğu durumlarda onlara ihtiyacımız var. Onlar adına sevinçliyim. Sinan çok temiz ve iyi bir çocuk; yetenekleri de var. O oynadığında en azından bir tane sol ayaklı futbolcumuz oluyor sahada" dedi.

Ziraat Türkiye Kupası yarı finalindeki Teleset Mobilya Akhisarspor maçında kırmızı kart gören Maicon ile ilgili soruya yanıt veren Fatih Terim "Her oyuncuya ihtiyacımız var. Maicon ile konuştum. Öyle dev gibi adamın bu kadar üzgün olacağını hiç tahmin etmemiştim. O kocaman adamın ağlaması insanı perişan ediyor" şeklinde konuştu.

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim şunları söyledi:

"Oyuncuya kızacaksam birebir kızarım, kamuoyunda kızmam. Mayıs ayına işaret etmem genel manada. Nitekim buraya gelmeden Maicon ile kahvaltıda konuştum. Öyle dev gibi adamın bu kadar üzgün olacağını hiç tahmin etmemiştim. Çok iyi profesyonel, aile babası ve takım oyuncusu. Herkes hata yapıyor. Maicon'un hatası birçok şeyi aynı anda verebilmek istemesi yüzünden. 'Hafta sonunu ailenle geçir' dedim. Üzüntüden öte bir hali vardı. O kocaman adamın ağlaması insanı perişan ediyor. Maicon bize lazım; Serdar cezalı olmasa da lazım. Her kötü oynayan oyuncuyu ben atsam, seyirci de affetmese, takım bulamayız. Taraftarımız da zekice davranıyor. O gün Maicon, atıldığı için gündeme geldi. Maicon'dan çok daha kötü oynayanlar vardı o gün. Bir şey olarsa direkt Maicon'a derim zaten. Galatasaraylılar rahat etsinler. Ne olacaksa da hayırlısıyla seçimden sonra başkan ve yönetimle oturup konuşacağız ne yapacağımızı. Her oyuncuya ihtiyacımız var. Yoksa bizim gözümüzden hiçbir şey kaçmıyor. Önemli olan büyük takımlarda krizi yönetebilmektir, idare etmek değil. Biz yöneticiyiz, idareci değil."

Sayfa Yükleniyor...