Okan Buruk'dan isyan: Hakemler, Türk futbolunun kanayan yarası

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, 1-1 sona eren Çaykur Rizespor maçı sonrası hakem hatalarına sert tepki gösterdi.

NTV Spor 23.01.2021 - 21:56

"Türk futbolunun kanayan yarası... Top kaç dakika oyunda kaldı, buna bakmak lazım" diye sözlerine başlayan Okan buruk, "Rakibe suç bulmuyorum, maçı yönetecek sahada bir hakem var ve yönetmiyorlar. Bunu yapabileceklerine de inanmıyorum. Böyle bir eğitim almıyorlar" dedi.

"Maçın sonuna 5 dakika veriyorsanız bu komik oluyor" ifadelerini kullanan Buruk, şöyle devam etti, "Rizesporlu oyuncuları suçlamak istemiyorum. Yaptıkları mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Puanı hak ettiler. Biz de bugünkü oyunla kazanmayı tam hak etmedik. Daha çok üretmemiz gerekiyor. Özellikle 3. bölgedeki etkinliğimiz çok kısıtlı. Bireysel yetkinliğe gerek var. Bireysel anlamda bir kaç maç dışında çıkıp bize maç kazandıran olmadı. Bunda sakatlıklar etkiledi. Bunda Edin Visca ve Chadli'nin olmamamı etkili oldu. Biri olsa çözme anlamında çok yardımcı olacaktı. Sakatlıkları, oyunda olmamaları, kenar oyuncu anlamında sıkıntı yaşadık. Rakip de sahalarından çıkmadı. Belki penaltı, bir şut var."

OKAN BURUK TRANSFER İSTEDİ
Transfer isteyen Buruk, "Öncelikle transfer yapmamız lazım. Özellikle hücum hattına. Bu net, bugün gördük. Savunmada hatalar yapıyoruz. Bugünkü penaltı gibi. Çok kolay bir penaltı yaptık. Zaten rakibin kalemize gelme niyeti yok. Durup dururken penaltı yaptırdık. Daha iyi olmamız gerekiyor. Sezon başından beri yaşadığımız sakatlıklar, geçen sezon Clichy'nin ayrılması. Caiçara'nın sakatlanması. İşimiz zorlaşıyor. Zaten geçen seneden yorgun bir takımız. Bu seneye de fazla hazırlanmadan başladık. Ancak savaşmaktan vazgeçmedik. 3 goün sonra bir süper kupa maçına çıkacaeğız. Süper Kupa'yı kazanıp tekrar moral bulmamız gerekiyor. Oyuncularıma onlara güvendiğimi söyledim. Kalitelerini ortaya çıkaracaklar. Yakın zamanda bunu ortaya çıkaracaklardır" diye konuştu.

ELEŞTİRİ OKLARI HAKEMLERE
Geçen seneden neden geride oldukları sorusuna yanıt veren Okan Buruk, hakem hatalarına vurgu yaptı, "Bu sene farklı bir sene. Diğer takımlardan 10 gün sonra ligi bitirdik, 10 gün önce açtık. Bu sene çok fazla sakatlık yaşadık. Şampiyonlar Ligi'nin temposu çok yüksekti. Moral olarak yükseleceğimiz maçlar oldu. Ritmi bulacağımız maçlar oldu. Biri Fenerbahçe maçıydı. Ancak o maçtaki hakem bariz hakem hataları ortada. O bariz hataları yapan hakem bugün görev alıyor. Bir köşe yazısı yazıyor, görev alıyor. Belki bir sonraki maçta Süper Kupa maçında görev verirler.

Tekrar o hakemler süre almaya başladı. Sivasspor maçı da aynı şekilde. Çok net bir gol verilmedi. Alper Ulusoy gidip VAR'a bile bakılmadı. 3'te 3 yapsaydık Kayseri'de farklı bir oyun olurdu. Kimseyi de suçlamıyorum ama bizim için kırılma maçlarımız vardı. Ya biz ya oyuncular ya da hakemler hata yapıyor. Kadromuza takviyeler yapıp yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...