Okan Buruk: Kalitemizi ortaya koyamadık

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, Başakşehir'in Kayserispor'a 2-0 yenildiği maçın ardından değerlendirmelerde bulundu.

NTV Spor 19.01.2021 - 19:13

SÜPER LİG PUAN DURUMU

Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, deplasmanda 2-0 kaybedilen Kayserispor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

İlk yarı rakibe hiç pozisyon vermediklerini dile getiren Buruk, "Bu maçları bu sene çok yaşadık. Özellikle maçın başında topa sahip olduğumuz rakibin topu bize verdiği dönemde pozisyon üretmeye çalışırken kaptırdığımız toplar... İlk golde ayağımızdaki topu rakibe verdik. İkinci golde de aynı şekilde. İlk devre rakibe çok pozisyon vermedik ama ikinci yarı pozisyon verdik." diye konuştu.

Kayserispor'un kendilerinden daha iyi mücadele ettiğini anlatan Buruk, "Oyun olarak istediğimizi yapamadık. Maç istatistikleri bizim açımızdan iyi gözükse de sadece bir tane isabetli şut attık. Kalitemizi ortaya koyamadık. Kayserispor bugün büyük bir mücadele ortaya koydu. Hak ettikleri bir galibiyet aldılar. Rakibimizin bugün daha dirençli olduğunu gördük. Kendi kalitemizi ortaya koymamız gerekiyor. Kendi kalitemizi ortaya koyamazsak bu tür maçlar bizim için kaçınılmaz oluyor. Bugün iyi işler yapmadık. Beni en çok üzen de bu. Tabii ki maç kazanılır, kaybedilebilir. Kötü şeyleri yaptığımız maçlar çok daha kırıcı ve üzücü oluyor. 4 gün sonra bir maçımız var. Tekrar toparlanıp işleri düzeltmeye çalışacağız" dedi.

Sayfa Yükleniyor...