Okan Buruk'tan Jorge Jesus'a salvo: "Türkiye'yi değerlendirmesi komik"

Galatasaray teknik direktörü Okan Buruk açıklamalarda bulundu ve Jorge Jesus'un Süper Lig yorumu hakkında konuştu.

Yuşa Şahin - NTV Spor 08.06.2023 - 14:59
Son Güncelleme: 08.06.2023 - 15:58
Okan Buruk'tan Jorge Jesus'a salvo: "Türkiye'yi değerlendirmesi komik"

teknik direktörü ; şampiyonluk, Jorge Jesus'un yorumları üzerine açıklamalarda bulundu. 

Okan Buruk açıklamasında; "Transfer ettiğimiz futbolcularla ilgili bir karakter analizi de yaptırıyoruz. Galatasaray'ın bu sezon getirdiği oyuncular ve oynadığı oyun 'in marka değerini yükseltti. Suudi Arabistan fırtınası var, transferde futbolu nasıl etkileyecek bilmiyoruz. Çin 4-5 misli daha düşük rakamlarla alıyordu, o bitti ama Suudi Arabistan başladı. Oyuncuları bu ihtimal düşündürebilir. Bonservisi olmayan oyuncularda durum zor olabilir." dedi. 

Hakem hataları yorumu

Deneyimli teknik direktör sözlerinin devamında; "TFF her zaman iyi niyetle bir şey yapmaya çalışıyor. MHK değişiyor, kısa sürede hakemleri rahat ettirecek bir model bulunalı. Eskiden 3-4 tane derbi yönetecek hakem çıkardı, bu sayı azaldı. Hakemlere şans verdikçe, genç isimler eklendikçe, inşallah hakemlik camiası iyi yere gider. Canınız yandığı için bağırıyorsunuz. Bir maçtaki hata, 3 puanını götürebiliyor. Başkanlar, teknik direktörler hakem hatasında görevini kaybedebiliyor. VAR teknolojisinin olduğu dönemde, hakemler sorumluluk almalı. Kendilerine güvenmeli. Yarı otomatik ofsayt sistemi de geliyor. Neredeyse yakında maçları robotlar yönetecek. Avrupa'daki hakemler kendilerine güveniyor, burada korkuyorlar. Biz telefondan görüyoruz, VAR görmüyor. Hakemler kötü niyetli değil ama hatalar kimsenin hoşuna gitmiyor." açıklamasında bulundu. 

Jorge Jesus'un Süper Lig sözleri

Ezeli rakibinin teknik direktörü hakkında konuşan Buruk; "Daha önce 'Okan Buruk hakemlerle ilgili konuşuyor, Jorge Jesus konuşmuyor' diyorlardı ama bu daha sonra değişti. Çok fazla lig görmüş bir adam değil. Avrupa'da hiçbir büyük ligde çalışmamış bir teknik adamın Türkiye'yi değerlendirmesi komik geliyor. Icardi, Mertens, Zaniolo değerlendirse anlarım ama Avrupa'da çalışmayan insanın, Türkiye Ligi'ni değersiz bulması komik geliyor. Sevilla maçlarına Fenerbahçe iyi oynadı, Türkiye Ligi'nde bu takım. Başarılı performans sergiledi. Sadece Jesus değil, Türkiye'ye gelen yabancı hocalar hep Türkiye'yi küçümsemiştir. Hiçbiri de başarılı da olamamıştır. Son 16 şampiyon Türk teknik adam! Türk teknik adamların başarısı da küçük görülmüştür. Bunu kırmamız gerekiyor. 16 şampiyonluk yeterli sayı." dedi. 

Yeni sözleşme açıklaması

Okan Buruk 1 yıl opsiyonunun devreye girmesi sonrası yeni sözleşme ihtimali hakkında; "Sözleşmeye hiç bakmadım, +1 varmış ve kulübümüz kullandı. Tekrar konuşacağız. Detayları görüşeceğiz. Kulübüme teşekkür ederim, ben de zaten devam etmek istiyordum." açıklamasında bulundu. 

Mustafa Muhammed geri dönüyor

Okan Buruk transfer süreci hakkında; "Net katkı sağlayacak önemli oyuncular alacağız. Önemli olan takıma katkı sağlayacak oyuncular. Hem fiziksel anlamda, hem de camiaya hava getirecek transferler yapmak istiyoruz. Bunu biz mantıklı bir şekilde yapıyoruz. Bu da çok önemli. Mantıksız paralarla önemli oyuncuları getirirsiniz, katkı sağlamaz. Erden Bey'in çalışmaları var. Bizim istediğimiz oyuncular üzerinden Erden Bey direkt görüşme yapıyor. Kulübe maksimum katkı yapacak, bütçeyi rahatsız etmeyecek oyuncular istiyoruz. Santrfor olarak bu dönemde Mustafa Muhammed'i değerlendirmek istiyoruz. Mauro Icardi geri döndü, Bafetimbi Gomis ayrıldı." dedi. 

Icardi ve Rashica

Okan Buruk kiralık oyuncuları hakkında; "Elimizdeki kadroyu koruyabildiğimiz kadar koruyacağız. Icardi, Rashica gibi kiralık oyuncuları tekrar kadromuza katmak istiyoruz." dedi.

Sayfa Yükleniyor...