Olcan'dan vazgeçmiyorlar!

Beşiktaş ve Galatasaray'ın, Olcan Adın girişimleri sürüyor. Trabzonspor'la pazarlık halinde olan iki kulüp takas artı para seçenekleri sunarken, bordo-mavililer 6 milyon euro bonservis bedelinde ısrarcı.

NTV Spor 09.06.2014 - 14:01

Transferin en gözde ismi olan Trabzonsporlu Olcan Adın için Galatasaray ve Beşiktaş rekabet halinde.

Milli futbolcu bir süre önce bordo mavili yönetim ile görüşerek takımdan ayrılmak istediğini açıkça ifade etmişti. Trabzonspor yönetimi, satmak istemediği Olcan'ı, gelecek sezon bedelsiz kaptırmak istemediğinden, iyi bir teklif gelmesi halinde transferine onay verecek.

Ancak Beşiktaş ve Galatasaray'ın bugüne kadar yaptığı teklifler Trabzonspor için yeterli olmadı. İki kulüp de paranın yanı sıra bazı futbolcularını takasta kullanmayı tercih ediyor. Bordo mavililer bu önerilere red cevabı verirken, Olcan için 6 milyon euro civarında bonservis bedeli talep ediyor.

Beşiktaş adına görüşmeleri, kulübün ikinci başkanı Ahmet Nur Çebi yürütüyor. Trabzonspor camiası ile iyi ilişkileri bulunan Çebi, geçen sezon Tolga Zengin transferinde önemli rol oynamıştı. Çebi, yine ilişkilerini kullanarak Olcan Adın için istenilen bonservis bedelini indirmeyi amaçlıyor. Beşiktaş yönetimi milli oyuncu için 4 milyon euro ödemeye hazır, ancak 6-7 milyon euro seviyelerine sıcak bakılmıyor.

Galatasaray da bir yandan Trabzonspor ile görüşürken, bir yandan Olcan Adın'ı ikna etmeye çalışıyor. Sarı-kırmızılı futbolculardan Burak Yılmaz ve Selçuk İnan, milli takımda da beraber forma giydikleri Olcan'a Galatasaray'a gelmesi konusunda telkinde bulunuyorlar.

Sayfa Yükleniyor...