Ömer Erdoğan: 2-1'i bulsak, sonuç farklı olabilirdi

Ankaragücü'nde teknik direktör Ömer Erdoğan, Fenerbahçe karşısında pozisyon bulduklarını ancak değerlendiremediklerini belirterek, "Belki maçı 2-1 yapsaydık, ikinci yarı çok farklı olurdu. Fenerbahçe, oyuncu değişikliklerinden sonra kontrolü eline aldı." dedi.

NTV Spor 17.10.2022 - 22:26
Son Güncelleme: 17.10.2022 - 23:40
Ömer Erdoğan: 2-1'i bulsak, sonuç farklı olabilirdi
Anadolu Ajansı
teknik direktörü , Fenerbahçe'ye kaybettikleri maçın ardından açıklamalarda bulundu. 
 
Ömer Erdoğan sözlerine Bartın'daki maden patlamasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek başladı. 

Teknik direktör; "Maça çok talihsiz başladık. Özellikle güçlü bir rakibe karşı bu iyi olmadı. Diyagonal paslar konusunda takımı uyarmıştık ama orada hata yaptık. Belki maçı 2-1 yapsaydık, ikinci yarı çok farklı olurdu. Fenerbahçe, oyuncu değişikliklerinden sonra kontrolü eline aldı." dedi.

📊 PUAN DURUMU

Uyarmasına rağmen oyuncularının tehlikeli bölgede faul yaptığını aktaran Erdoğan, şöyle devam etti, "Yediğimiz golle 1-0 geriye düştük. Daha sonra oyuna ortak olduk. İlk yarıyı değerlendirirsek, yeterince pozisyona girdik ancak değerlendiremedik. Devamında yine savunmadan çıkan diyagonal atılan bir pasla ikinci golü yedikten sonra güçlü rakibimize karşı işimiz daha da zorlaştı. Oyuncularımız 65-70 dakika gerçekten ellerinden geleni yaptılar. Pozisyon üretmeye çalıştılar. Rakibe de o döneme kadar çok net bir pozisyon vermedik."

Maça gelen taraftarlara da teşekkür eden Erdoğan, "Hem taraftarımıza mutlu etmek hem de başkanımıza moral vermek istiyorduk ama maalesef bunu başaramadık. Bu konuda üzgünüm." ifadesini kullandı.

"Bu bahanenin arkasına sığınmak istemiyorum"

Ömer Erdoğan, hakem kararlarını da eleştirerek, şunları kaydetti, "Hakemle ilgili not tutmuştum. Özellikle maçın ilk yarısında İrfan Can Kahveci'nin Emre Kılınç'a dirsek atmasına kart bile göstermedi. İkinci yarıda Tolga Ciğerci'ye tabanla müdahaleye yine kart göstermedi. Hakemler maalesef bu tür maçlarda bir şekilde küçük küçük dokunuşlarla maçın seyrini biraz değiştiriyorlar. Bu bahanenin arkasına sığınmak istemiyorum. Aynı şekilde incelenmesi gereken çok ciddi bir pozisyon var. Bizim kullandığımız korner sonrası Osayi Samuel'in çok bariz dirseğiyle uzaklaştırması ince bir detay. Ofsayt çizgileri de özellikle attığımız ilk sayılmayan golde çok ince bir karar. Çizgide bir şey görülmüyor ama bu şekilde değerlendirildi. Hakemin performansından çok memnun kaldığımı söyleyemem."

Sayfa Yükleniyor...