Ömer Toprak "Türkiye" dedi

Sezon başında Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen'e transfer olan defans oyuncusu Ömer Toprak, milli takım tercihini Türkiye'den yana kullandı. Toprak, "En derin duygularımla kendimi bir Türk olarak hissediyorum" dedi.

NTV Spor 27.09.2011 - 00:51

FATİH DEMİRELİ - Bu sezon başında Bayer Leverkusen'e transfer olan başarılı defans oyuncusu Ömer Toprak, Milli Takım tercihini Türkiye'den yana kullandığını açıkladı.

Alman basınına bir açıklama yapan 21 yasındaki oyuncu, "Çok zor bir karardı, uzun bir süre düşündüm ama yakın çevrem ve ailem ile yaptığım görüşmeler sonucunda Türkiye'den yana tercihimi kullandım" ifadelerini kullandı.

Alman Futbol Federasyonuna çok şey borçlu olduğunu söyleyen Ömer, "Onlara şükranlarımı sunuyorum ama en derin duygularımla kendimi bir Türk olarak hissediyorum. Sonuç olarak kalpten bir karar oldu" dedi.

Özellikle Almanya Milli Takım Teknik Direktörü Joachim Löw tarafından çok beğenilen ve milli takıma davet etmesi an meselesi olan Ömer'in bu kararı, Almanya'da süpriz olarak karşılandı. Son zamanlarda Guus Hiddink, Okan Buruk ve Erdal Keser ile görüştüğünü açıklayan Ömer, "Benimle sıkça irtibat kurdular. Hiddink ile konuştum ve onunla çalışacağım için sevinçliyim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...